Украина
category

Обмеження НБУ 50 тис. грн. при купівлі вживаного авто

Вопрос № 440
Обмеження НБУ 50 тис. грн. при купівлі вживаного авто
9 консультаций
150 грн.

При купівлі вживаного авто ціна якого перевищує 50 тис. грн. більшість продавців вимагають розрахунку в доларах або євро. Яким чином проводяться такі операції при бажанні покупця реєструвати авто на себе (генеральне доручення не цікавить)? Потрібний детальний опис з можливими нюансами.

UPD: з відповідей не зрозумілий механізм оплати в валюті, оскільки перекази в валюті між фізособами в Україні заборонені. Отже якщо навіть операція проходить через рахунок нотаріуса то:

а) гроші у гривні туди мають бути переведені з офіційного банківського рахунку покупця і так само далі переведуться на рахунок продавця?

б) нотаріус кладе і знімає на свій рахунок певні "чергові" кошти, а по факту розрахунок між покупцем і продавцем полягає у фізичній передачі валюти?

Консультации Советников

стаття 524 цивільного кодексу України зазначає, що зобов'язання має бути виражене у грошовій одиниці - гривні. Сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті.

Тобто саме зобов'язання все одно виконується у гривні, а вже еквівалент можна встановити в іноземній валюті. виглядає це наступним чином

ціна - 20 тис. доларів. Ціна встановлюється за курсом, визначеним НБУ на день виконання грошового зобов'язання. 

Як приклад курс на день спалти становить 26,99. У вас іноземний еквівалент встановлено у договорі. як наслідок 20 тис. дол помножимо на курс, який встановлено НБУ на день оплати (26,99) і все це дорівнює 539 800 гривень

Також, слід пам'ятати, що відповідно до Постанови правління Національного Банку України, встановлена гранична сума розрахунків між фізичними особами готівкою - 50 тис. грн протягом одного дня. 

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, 

яка перевищує 50 000 гривень, шляхом перерахування коштів  

з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення  

та/або перерахування коштів на поточні рахунки 

(у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Доброго дня Вадиме!

Я взагалі не раджу вам КУПУВАТИ вживане авто на території України чи за його межами. Краще за все, купити вживані авто за гарною ціною за кордоном на користь іноземної компанії (краще за все - в Богарії  у компанії "Rezar Group": https://www.facebook.com/pg/rezar.group/about/?ref=page_internal), яка в свою чергу, укладатиме з вами договір безоплатного користування даною автівкою на певний термін (який ви можете спокійно продовжувати) скажімо для приватного користування в межах митного режиму "тимчасове ввезення". Ви не повинні сплачувати мита та податки в даному випадку, а самі спокійно зможете користуватись вашою автівкою (бо за фактом - ви власник, а юридично - вона буде оформлена на дану компанію) і 1 раз на рік (це варіант, якщо ви обиратиме Болгарію. бо там купувати вигідніше, особливо у компанії Rezar Group) ви зможете за допомогою співробітника даної компанії просто виїхати десь на 5 годин на СТО до Болгарії, і потім повернутись знову в Україну, та продовжити їздити ще на 1 рік. І ніяких податків та мит. 

Доброго дня, якщо Ви бажаєте придбати вживаний автомобіль, то на власний розсуд Ви можете укласти договір купівлі-продажу автомобіля у нотаріуса чи безпосередньо в сервісному центрі.

В першому варіанті Вам додатково необхідно буде сплатити послуги нотаріуса за посвідчення договору, але в результаті Ви отримаєте професійно підготовлений договір з урахуванням всіх тонкостей. В другому випадку Вам самостійно необхідно буде підготовути договір купівлі-продажу автомобіля.

 В будь-якому випадку Вам та продавцю необхідно буде з'явитись особисто до нотаріуса чи в сервісний центр з документами, що посвідчують особу та документами, що підтверджують право власності на атомобіль. Будь-яка сторона може направити свого представника для підписання договору, але при наявності нотаріально завіренної довіренності.

Також, в договорі необхідно буде визначити порядок оплати за автомобіль. Ви можете передбачити оплату в іноземній валюті, але з обов'яковим зазначенням гривневого еквіваленту. Дійсно, якщо вартість автомобіля перевищує 50 тис.грн., то розрахунки необхідно проводити через банківську установу, що також зазначається в договорі.  Рахунки відкривають як продавець так і покупець. Кожний банк надає послуги щодо відкриття рахунків для проведення подібних розрахунків.  Вам необхідно тільки вибрати максимально вигідний та зручний для Вас. 

Після підписання договору безпосередньо в сервісному центрі Ви зможете відразу зареєструвати автомобіль на своє ім'я.

В будь-якому випадку Ви можете попередньо звернутись до нотаріуса чи до будь-якого сервісного центру та отримати список необхідних документів для укладення договору купівлі-продажу автомобіля та його реєстрації.

Вважую, що укладення договору даріння не буде вигідним для Вас, оскільки будуть додаткові витрати щодо сплати податків  з вартості отриманого дарунку.

З повагою Клещова Л.І.

Використовуючи тіньові схеми, Ви дійсно зможети знизити витрати щодо оформлення купівлі-продажу автомобіля, але у разі визнання такого договору недійсним Ви зможете вимагати повернення тільки тих грошових коштів, що зазначенні в договорі як вартість автомобіля. 

З повагою Клещова Л.І.  

Доброго дня.

Для того, щоб себе убезпечити краще за все укласти договір КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ. В договорі зазначаєте, що розрахунок проведено в грн., що еквівалентно долару США на момент укладання договору, за курсом НБУ (інший банк, сайт з курсом валют) долару США по відношенні до грн.

Також пропишіть в договорі, що у випадку розірвання/визнання недійсним договору та ін. Вам повертається сума грн., але з урахуванням зміни курсу долару.

Ви можете покласти кошти нотаріусу на депозит, а продавець отримає кошти з депозитного рахунку нотаріуса після/до укладання договору, оскільки дійсно є обмеження в 50 тис. грн.

Не забудьте перевірити чи не зареєстрований у власника авто шлюб. Оскільки авто може бути придбане в період шлюбу і на його продаж потрібна згода іншого з подружжя. Оскільки той із подружжя, що не давав згоду на продаж авто  може в судовому порядку визнати договір недійсним. 

Щодо розбивки вартості авто на декілька платежів до 50 тис. грн.

Не всі продавці готові на це піти, оскільки гроші Вони хочуть отримати зразу, а не чекати кожного дня якусь суму. До того ж  не має гарантії, що покупець буде вчасно сплачувати ці суми. Порушення порядку розрахунку за договором може слугувати підставою для розірвання договору в судовому порядку. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ