Украина
category

Дискредитація суб'єкта господарювання

Вопрос № 441
Дискредитація суб'єкта господарювання
1 Консультация
Бесплатно

Чи можна вважати дискредитацією суб'єкта господарювання дії представника контролюючого органу, а саме начальника держпродспоживслужби, який поширює неперевірену інформацію про субьекта господарювання органам місцевого самоврядування, які знаходяться з цим суб'єктом у певних відносинах (надають майно в оренду). Конкретно: начальник написав лист про порушення суб'єкту госп. (на підставі докладної записки свого підлеглого) і копію відправив меру міста. Факт порушення не перевіряв. Дякую.

Консультации Советников

Доброго дня.

Ці дії можна кваліфікувати як поширення недостовірної інформації. Можна звернутися до суду за захистом особистих немайнових прав юридичної особи. 

Під діловою репутацією юридичної особи, у тому числі підприємницьких товариств, фізичних осіб - підприємців, адвокатів, нотаріусів та інших осіб, розуміється оцінка їх підприємницької, громадської, професійної чи іншої діяльності, яку здійснює така особа як учасник суспільних відносин.

Відповідно до статей 94, 277 ЦК України фізична чи юридична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.

При цьому суди повинні враховувати такі відмінності: а) при спростуванні поширена інформація визнається недостовірною, а при реалізації права на відповідь - особа має право на висвітлення власної точки зору щодо поширеної інформації та обставин порушення особистого немайнового права без визнання її недостовірною; б) спростовує недостовірну інформацію особа, яка її поширила, а відповідь дає особа, стосовно якої поширено інформацію.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ