Украина
category

Имущество безвести пропавшего

Вопрос № 442
Имущество безвести пропавшего
1 Консультация
Бесплатно

Здравствуйте! Можно ли забрать 1/2 2-комн. кв. у бывшего супруга (безвести пропавший) за неуплату по алиментам (сыну 9 лет), не признавая его умершим?

Консультации Советников

Добрий день!

По-перше, чи є рішення суду щодо сплати аліментів? в якій сумі? Який час та сума заборгованості на даний час?

По-друге, чи є рішення суду про визнання платника аліментів безвісно відсутнім?

Із-зі відсутності всіх данних чіткої консультації надати Вам важко, але для довідки:

1. За виконавчим листом суду примусове стягнення відбувається в першу чергу на грошові кошти боржника та інші цінності. Якщо у боржника немає грошових коштів, то звернення стягнення відбувається також на належне боржникові інше рухоме або нерухоме майно. Отже, державний виконавець в межах вашого виконавчого провадження може звернути стягнення на майно боржника, але в межах суми заборгованості. Якщо вартість 1/2 квартири відповідно до оцінка буде вища від суми заборгованості, то 1/2 квартиру виставлять на торги, і Вам доведеться її викупати за суму із вирахуванням такої заборгованості. Для прикладу: заборгованість за аліментами 5000 грн, вартість 1/2 квартири 50000 грн, Ви повинні будете оплатити 45000 грн.

2. Зверніть увагу на те, що відповідно до Сімейного Кодексу України:

Одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Тобто Ви маєте право крім суми основої заборгованості, також стягнути неустойку (належна Вам до виплати грошова сума буде в рази більша). В такому випадку необхідно звертатися до суду з відповідною заявою про стягнення неустойки за просторочення платежів.

3. Якщо батьки ухиляються від сплати аліментів або не мають можливості утримувати дитину, то дитині призначається тимчасова державна допомога. Звертатися за отриманням до органів соц.захисту (але перед тим взяти у державного виконавця довідку із зазначенням того, що платник ухиляється від сплати податків.

Рекомендація для Вас:

Почекати спливу 3 років та у судовому порядку визнати боржника померлим і ваша дитина і ви у рівних чатках успадкуєте майно боржника. На даний час звернутися до органів соц.захисту для виплати допомоги.

Бо більш за все, сума, що Вам належить до сплати відповідно до заборгованості явно менша від вартості 1/2 квартири, навіщо Вам ще викупати те майно, що при визнані його померлим і так перейде у вашу власність у порядку спадкування?

Але якщо суми заборгованості дуже великі і перевищують вартість нерухомості, плюс Ви можете ще у судовому порядку стягнути неустойку, тоді держ.виконавець може звернути стягнення на нерухоме майно.

Якщо виникнуть питання, чи необхідна допомога, звертайтесь: lalya11@ukr.net

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ