Украина
category

Нотариус

Вопрос № 46
Нотариус
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня. В мене є тітка, в літньому віці, яка в 2009 році внесла на депозит в кредитну спілку гроші, які до цього часу їй не повернули, справи в судах. Вона хоче доручити мені займатись питанням повернення грошей. На участь в судах я можу отримати доручення затверджене нотаріусом, а чи можу я отримати доручення від тітки на отримання коштів по рішенню суду в випадку її сметрі. Як оформити її подарунок, якого ще не має?

Консультации Советников

Доброго дня.

Довіреність - це письмовий документ, що видасться особою, яку представляють (довірителем), іншій особі (представнику) для представництва перед третіми особами.

Довіреність за своєю природою є одностороннім правочином. Його укладення, у свою чергу, має наслідком виникнення повноважень представника на вчинення правочинів та пов'язаних з ними інших юридичних дій стосовно третіх осіб.

Відповідно до ст. 248 ЦК України однією з підстав припинення дії довіреності є смерть особи, яка видала довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.

Якщо працівники кредитної спілки не будуть знати про смерть довірителя то вам можуть видати гроші, однак в подальшому це може потягнути негативні наслідки якщо буде встановлено, що на момент отримання Вами грошей-довіреність була припинена, і Вас зобов’яжуть повернути гроші. Якщо в іншої сторони буде гарна фантазія, останні можуть звернутися до поліції із заявою про шахрайство.

Це щодо першого питання !!!!!!

По другому питанню.

За договором дарування одна сторона (дарувальник)передає абозобов'язуєтьсяпередативмайбутньомудругійстороні (обдаровуваному)безоплатно майно (дарунок) у власність.

Однак, відповідно до ч. 3 ст. 723 ЦК України Якщодонастаннястроку(терміну)абовідкладальної обставини,встановленої договором дарування з обов'язком передати дарунокумайбутньому,дарувальникабообдаровуваний помре, договір дарування припиняється.

Тому у Вашому випадку укладати договір дарування з розрахунку на отримання грошей, яких особа не буде мати на момент смерті, я би не рекомендував.

Я би Вам порадив, щоб Ваша тітка уклала заповіт, оскільки гроші на депозитному рахунку належать їй особисто, хоча і на даний момент їх не віддають. І після смерті, на підставі свідоцтва про право на спадщину такі грошові кошти можливо буде отримати Вами як спадкоємцю.

З повагою, Андрій Гжибовський.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ