Украина
category

Затягування розлучення

Вопрос № 474
Затягування розлучення
1 Консультация
Бесплатно

Подав у суд заяву на розлучення. Відповідач подала клопотання, аби розлучачення відбулося лише з поділом майна. Але домовитися ми не можемо, оскільки відповідач не йде на контакт і просто затягує справу. Раз на сезон вона по 1-2 місяці лікується на стаціонарі в психо-неврологічному диспансері, через що засідання постійно переносять. Подав клопотання про розгляд справ про розлучення і поділ майна окремими провадженнями. Подав клопотання про заочний розгляд справи. Нічого... Минув 1 рік і 1 місяць з дня подачі мною заяви на розлучення. Три роки я живу з іншою жінкою. Що ще можна зробити, аби нарешті розлучитися? Чи може суддя відмовити мені у клопотанні про окремий розгляд справ, зважаючи на клопотання про спільний розгляд, раніше подане відповідачем? Скільки в Україні суди можуть максимально розлучати?

Консультации Советников

Вітаю.

Залежно від обставин справи суддя чи суд мають право постановити ухвалу про роз'єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні провадження, якщо їх спільний розгляд ускладнює вирішення справи.

Суд може відмовити в клопотанні про роз'єднання позову про поділ майна і про розірвання шлюбу, наприклад посилаючись на те, що розгляд цих справ не ускладнює їх вирішення в одному провадженні.

Раджу Вам наполягати на роз'єднанні цих позовів та наполягати на розгляді справи без участі Відповідача.  Можна запропонувати суду викликати позивача через місцеву газету.

Суд розглядає справи протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, а справи про поновлення на роботі, про стягнення аліментів - одного місяця. У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду справи, суд ухвалою може подовжити розгляд справи, але не більш як на п'ятнадцять днів.

Однак вищевказані терміни судами рідко коли дотримуються. 

Додатково звертаю вашу увагу на наступне:

Стаття 119 СК України.Встановлення режиму окремого проживання подружжя

1. За заявою подружжя або позовом одного з них суд може постановити рішення про встановлення для подружжя режиму окремого проживання у разі неможливості чи небажання дружини і (або) чоловіка проживати спільно.

2. Режим окремого проживання припиняється у разі поновлення сімейних відносин або за рішенням суду на підставі заяви одного з подружжя.

Стаття 120 СК України.Правові наслідки встановлення режиму окремого проживання подружжя

1. Встановлення режиму окремого проживання не припиняє прав та обов'язків подружжя, які встановлені цим Кодексом і які дружина та чоловік мали до встановлення цього режиму, а також прав та обов'язків, які встановлені шлюбним договором.

2. У разі встановлення режиму окремого проживання:

1) майно, набуте в майбутньому дружиною та чоловіком, не вважатиметься набутим у шлюбі;

2) дитина, народжена дружиною після спливу десяти місяців, не вважатиметься такою, що походить від її чоловіка.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ