Украина
category

Батьківські права.

Вопрос № 479
Батьківські права.
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня! Мене звади Дмитро! В мене виникла проблема з батьками моєї колишньої дружини. Ми розлучені вже 3 роки, живемо окремо. Дружина в даний час працює в Києві, а живе в Черкасській обл. На даний час за дитиною доглядають батьки дружини, які також живуть в Черкасській обл. Коли я звертаюсь до них з приводу дитини, тобто прийти взяти її до себе додому (брати участь у її вихованні), вони мене обмежують таким правом! Їх не влаштовує те що (я платник аліментів) на дитину виділяю мало грошей, сума аліментів їх не влаштовує! Крім аліментів я купував ще багато чого іншого (іграшки, одежа, і т.д.). Я хочу бачитись зі своєю дитиною і брати участь у її вихованні.. Що мені робити??? І чи мають її батьки право опіки над нашою дитиною?

Консультации Советников

Доброго дня.

Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. 

Стаття 159 СК України. Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.

4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Ви можете звернутися до органу опіки та піклування з вимогою винести рішення щодо встановлення порядку побачення з дитиною, участі у вихованні дитини (того з батьків, який проживає окремо від дитини). Або звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у вихованні дитини та встановлення графіку зустрічей з дитиною (конкретно встановити коли Ви будете спілкуватися з дитиною та скільки часу).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ