Украина
category

спільна часткова власність житлового будинку

Вопрос № 480
спільна часткова власність житлового будинку
2 консультации
Бесплатно

Добрий день!

Зміст проблеми:

Спільна часткова власність житлового будинку на 3 особи у рівних частках (33,33%).

Потрібно укласти договір оренди житлового приміщення з особами, які фактично там проживають.

Для можливості укладання договору оренди потрібні підписи всіх власників, проте 2 особи фактично проживають в Російській федерації, точне місце знаходження, адреси, контактні номери телефонів - невідомі.

Питання:

Як легітимно укласти договір без співвласників?

Заздалегідь вдячна за відповідь.

З повагою Юлія

Консультации Советников

Потрібна згода усіх співвласників.

Цивільний кодекс України:

Стаття 358. Здійснення права спільної часткової власності 1. Право спільної часткової власності здійснюєтьсяспіввласниками за їхньою згодою. 2. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння такористування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. 3. Кожен із співвласників має право на надання йому уволодіння та користування тієї частини спільного майна в натурі,яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. Уразі неможливості цього він має право вимагати від іншихспіввласників, які володіють і користуються спільним майном,відповідної матеріальної компенсації. 4. Якщо договір між співвласниками про порядок володіння такористування спільним майном відповідно до їхніх часток у правіспільної часткової власності посвідчений нотаріально, він єобов'язковим і для особи, яка придбає згодом частку в правіспільної часткової власності на це майно.

Стаття 361. Право співвласника розпорядитися своєю часткою управі спільної часткової власності 1. Співвласник має право самостійно розпорядитися своєючасткою у праві спільної часткової власності.

Доброго дня!

100% легітимного шляху, нажаль, немає.

Якщо Вам потрібен такий надійний захищений варіант - звертаєтесь до суду із заявою про виділення частки із спільного майна в натуру (якщо це фізично можливо для даного майна), набувайте виділену частку в окреме право власностіі, а потім здавайте її в оренду.

Всі інші варіанти (оренда частки житла, оренда права в спільній власності тощо) є досить спірними.

Так, враховуючи, що інші співвласники далеко, а здати в оренду Ви можете на короткий строк, можливо, ніяких спорів і не буде, адже це крім них (інших співвласників) нікому не цікаво. Треба розуміти деталі ситуації (строк оренди, кошти і т.д) і прийняти рішення, враховуючи зазначене.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ