Украина
category

Акт дарування

Вопрос № 522
Акт дарування
5 консультаций
Бесплатно

Доброго дня! Чи можна відновити акт дарування якщо сам документ втрачено? Чи існують якісь реєстри і за чиїм запитом можна до них звернутись? 

Консультации Советников

Доброго дня, якщо йде мова про договір дарування, то його дублікат можливо отримати у нотаріуса, який посвідчував цей договір.

Якщо, Ви не пам'ятаєте нотаріуса, то потрібно зайти до державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та дізнатися ім'я та прізвище нотаріуса, та звернутися до нього. 

Доброго дня, пане Артем!

Вашій проблемі можна зарадити, для відновлення втраченого ДОГОВОРУ дарування (звертаю Вашу увагу, що "дарування" оформлюється не актом, а Договором) Ви, як сторона такого договору, маєте право звернутися із письмовою заявою про видачу дублікату до нотаріуса. 

На виданий дублікат договору ставиться відмітка про те, що він має силу оригіналу, а оригінал (втрачений) договору вважається таким, що втратив чинність.

Також зважте на те, що після отримання посвідченого дубілкату договору він підлягає реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

За більш детальною консультацією та роз*ясненнями звертайтеся на скриньку vietrova92@gmail.com.

Відновити, (видати дублікат) договору дарування може лише той нотаріус, який оформляв цей договір первісно, але це лише у випадку, якщо дароване майно було державно зареєстровано у державного реєстратора (раніше БТІ), без такої реєстрації право власності на дароване майно не мало місця і відновити його можливо лише через суд.

Доброго дня!

Акт дарування можна відновити. Треба звернутися до того нотаріуса, який завіряв цей документ. Адже саме він має доступ до закритих реєстрів.

Проверить, зарегистрировано ли право собственности, на кого и на основании какого документа можно в Едином гос.реестре прав на недвижимое имущество.

Реестр открытый, но необходимо зарегистрироваться и оплатить за каждый запрос 23 грн.

https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1

Но, если сделка (дарение) было до 2012 года, большая вероятность, что ее просто не зарегистрировали в данном реестре, та как он был создан с 2012 года.

Тогда только к нотариусу. Если данный нотариус уже не работает - в архив.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ