Украина

Розлучення

Вопрос № 523
Розлучення
1 Консультация
Бесплатно

Якщо двоє людей у шлюбі майно, яке зареєстроване на чоловіка, а саме: будинок де вони проживають, будинок матері який перейшов по праву дарування та машину. Які права на майно можуть мати обидва з цих людей при розлученні через суд? По якому принципу воно ділиться, якщо вони приписані в одному будинку із дитиною якій уже більше 18 років?

Консультации Советников

Доброго дня. Відповідно до ч.1 ст. 60 Сміейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

В той же час відповідно до ч.2 ст. 57 Сімейного кодексу України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування. Тому будинок, який перейшов по праву дарування, є особистою власністю чоловіка та не підлягає поділу. 

У випадку відсутності договору дарування майно розприділялося б по 1/2 частині за кожним із подружжя. Суд може відступати від рівності часток подружжя, якщо у сім'ї є неповнолітні діти або непрацездатні повнолітні діти.

Автомобіль набутий також за договором дарування? 

20.03.17 19:39
Артем

Ні, куплений у шлюбі. 

20.03.17 23:05

В такому випадку автомобіль буде розділений між подружжям по 1/2 частині. Найкращим варіантом буде сплата частини автомобіля іншому з подружжя, оскільки дане майно не розділяється в натурі.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ