Украина
category

Відновлення дарчої

Вопрос № 529
Відновлення дарчої
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня! Чи можна відновити дарчу, якщо сам документ втрачено? Чи існують якісь реєстри і за чиїм запитом можна до них звернутись? Нотаріус анулював договір куплі-продажу, видав дарчу. Самого документу дарчої немає на руках. Я так розумію, що потрібно було в БТІ переоформлювати, щоб остаточно вступити в право власності.

Консультации Советников

Вітаю.

У разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом, за письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких учинялася нотаріальна дія, нотаріусом видається дублікат утраченого або зіпсованого документа.

21.03.17 00:04
Артем

Обов'язково обох осіб чи досить того на кого була зроблена дарча? І чи обов'язково у того самого нотаріуса? У випадку, якщо сторона дарувальник зацікавлена у поверненні майна незаконним шляхом разом із нотаріусом який це оформлював.

21.03.17 09:22

До передачі в архів примірників документів, посвідчених або виданих нотаріусом, дублікат утраченого або зіпсованого документа видається нотаріусом за місцем його зберігання.

21.03.17 12:03
Артем

А через який час передається у архів і цей архів державний чи просто у того самого нотаріуса?

21.03.17 12:24

Особа, нотаріальна діяльність якої припинена, зобов'язана протягом одного місяця з дня одержання копії наказу передати до відповідного державного нотаріального архіву всі документи нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса. 

З приводу реєстрів. Можете перевірити самостійно. В пошуквій системі наберіть кабінет електоних сервісів. База видасть: реєстр речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно. Вибираєте за підказкою бази .Але для входу зробіть собі сертифікат електронного цифрового підпису ( наприклад Приват банк), це безкоштовно. Далі входте по ЕЦП в базу, вводите адресу чи податковий номер і дані паспорта, формується електонна інформаційна довідка, з карточки зніметься 30 гривень і Ви отримаєте інформацію. Якщо в базі не має, дані не внесені нотаріусом. Ідіть до нотаріуса за дублікатом. Щодо архіву, наприклад нотаріальний архів Київської області зберігає має документи до 1999 року, інші документи по місту в архіві, де оформлювалась дарча. Залежить від року оформлення дарчої та ще і договір купівлі продажу. 

Для початку перевірте самостійно в реєстрі і стане зрозуміло про подальший вибір дій.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ