Украина
category

Право власності при прописці

Вопрос № 534
Право власності при прописці
4 консультации
Бесплатно

Доброго дня! Чи має та чи матиме право(вразі смерті нашої матері) на частину житловоі площі мій брат та його діти чи його дружина, якщо наша мати прописана на житловій площі власниками якоі є я,моя дружина і мій син. Мати не є власником данноі площі а лише прописана в ній. Брат та члени його родини також не є власниками вказаноі квартири. Мати прописана більше трьох років. Хоча проживає вона окремо не за адресою даного приміщення.

Консультации Советников

Доброго дня.

Це не власність Вашої матері і тому у разі її смерті воно не буде спадкуватись Вашим братом чи кимось іншим. Спадкується лише майно, що є у власності померлої особи.  

21.03.17 15:56
Андрій

Дякую за відповідь.

Добрий день! 

1. У нас в країні досить довгий час не існує такого правового інституту, як прописка. Є реєстрація місця проживання. Це зовсім різні правові конструкції із зовсім різними правами.

2. При смерті особи, що є власником житла – особи, що зареєстровані в житлі, будуть мати такі ж самі права, як і до смерті власника. Тобто, право бути зареєстрованими, адже спадкування - це не лише перехід права власності, а перехід прав і обов’язків спадкодавця до спадкоємця. Припинення їх реєстрації – досить непростий процес зі складним доказуванням причин.

3. При смерті Вашої матері Ви з братом будете (якщо немає заповіту і якщо Ви не усунете його від спадкування за, наприклад, ненадання допомоги матері, що була в тяжкому стані) мати рівні права на майно та на інші права і обов’язки Вашої померлої матері.

23.03.17 11:59
Андрій

Тобто якщо моя мати НЕ є власником майна а лише зареєстрована , брат та члени його родини також не є власниками та не зареєстровані в разі смерті нашої матері брат та члени його родини (якщо є чи немає заповіта) не будуть мати ні прав ні обов'язків нашої матері. Чи правильно я розумію?

23.03.17 12:49

Якщо Ваша мати НЕ є власником майна, а лише зареєстрована в ньому, це майно в разі її смерті не буде включене до складу спадщини. Відповідно, і будь-які права і обов’язки щодо нього також ні до кого не перейдуть, адже де-юре вона до нього не має відношення, крім права реєстрації, яке нікому не буде перейдене, бо воно особисте.

Ваш брат і Ви отримаєте в спадок інші права о обов’язки Вашої мами.

Зареєстрована за місцем проживання лише мати, тому брат не має і не матиме після її смерті ніякого права претендувати на майно брата

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ