Украина
category

Чи передається у спадок борг по зарплаті?

Вопрос № 538
Чи передається у спадок борг по зарплаті?
3 консультации
Бесплатно

Я працював у підприємця, виникла заборгованість із заробітної плати. Підприємець помер , чи маю я право предявити претензії родичам, які отримують спадок?

Консультации Советников

Доброго дня.

Спадкоємці спадкують не лише майно, а й борги померлої особи. Вам необхідно звернутись до спадкоємців померлого та до нотаріуса в якого відкрита спадкова справа з письмовою вимогою про сплату боргу по заробітній платі. 

22.03.17 12:14
Володимир

Дякую, Я звернувся до нотаріуса, а також до суду з позовом, роботодавцець помер під час розгляду справи. справу закрили без права подання позову . суддя сказав, що борги по зп не передаються у спадок відповідно ст. 608 Цивільного кодексу

22.03.17 12:51

Питання спірне. На мою думку є можливість довести, що сплата такого боргу має бути сплачена спадкоємцями. Можна привести аналогію закону, а саме ст. 99 Податкового кодексу України в ній зазначено хто виплачує податковий борг ФОП, який помер.

22.03.17 16:25
Володимир

Дякую за підказку, приємно що  у таких спеціалістів можна отрпимати консультацію. швидко та якісно.

Необходимо также знать: какая сумма заработной платы начислена, период задолженности. Есть ли у Вас трудовой договор?!

Добрий день! Перш за все, потрібно пам’ятати, що згідно із ст. 1281 ЦКУ "Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину"

Тобто, ще потрібно розуміти, що там за спадщина і на яку суму. Від цього залежатиме, що і скільки Ви можете отримати. Може виявитися, що все це не варто уваги. А щодо ухвали суду про закриття справи - то його потрібно оскаржувати, з/п не є обов’язком, нерозривно пов’язаним з особою боржника, адже може бути виконаним іншою особою.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ