Украина
category

Визнати договір дарування недійсним

Вопрос № 54
Визнати договір дарування недійсним
2 консультации
Бесплатно

я власник 1/2 частини житлового будинку за договором дарування від матері. Земля біля будинку приватизована матірю(земля була передана їй у власність сільською радою в 1997році).Власник другої половини будинку має у користуванні 1 соту землі.Він подав мене до суду,тому що вважає приватизацію неправомірною,неправильною.Просить суд визнати договір дарування недійсним,так як це порушує його інтереси,як третьої особи(зсилаючись на ст.215 ЦкУ)і розділити землю пропорційно,тобто пополам.Чи може він виграти справу?

Консультации Советников

1. Яке цільове призначення землі, яка була приватизована вашою матір'ю?

2. Будинок розташований на цій земельній ділянці чи біля неї?

3. Коли будинок був введений в експлуатацію, до чи після приватизації землі?

Якщо це земля під будинком, то власник будинку має право на її половину, проте визнати договір дарування саме будинку недійсним він не зможе. Він може тільки просити визнати за ним право власності на половину ділянки, але ніяк не скасувати договір дарування будинку.

Якщо ж "земля біля будинку" є окремою земельною ділянкою від тої, на якій розташований будинок, він взагалі ніякого відношення до цієї землі не має, але для того, щоб це з'ясувати, потрібно дивитись документи на землю та тех. паспорт будинку.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ