Украина
category

Декретна відпустка та лікарняне

Вопрос № 544
Декретна відпустка та лікарняне
3 консультации
20 грн.

Добрий вечір. В моєї дружини виникла суперечлива ситуація. Вона працює вчителем початкових класів. Минолого літа під час відпустки вона зламала ногу і оформляла лікарняний лист але керівництво не надало їй можливості в повній мірі продовжити свою відпустку на ту кількість днів, що вона була хвора. Тобто вона брала відгули, але не використала повністю ту кількість що мала. Тепер вона завагітніла і ми не знаємо як краще нам поступити щоб не втратити гроші. Тобто їй пропонують написати заяву щоб продовжити відпустку на ту кількість днів, що залишились, а потім вже йти у літню відпустку та дикрет. Та літньої відпустки у неї залишиться вже набагато меньше. Наші знайомі сказали, що вона має право зараз вже подавати заяву на цьоголітню відпустку, а потім після неї йти у дикретну відпустку. Тобто начебто так більше їй заплатять грошей, усілякі оздоровчі, відпускні... А в першому випадку їй заплатять меньше на кілька тисяч, так як то буде оплата тих лікарняних, що вона брала, коли зламала ногу... Підкажіть як нам діяти. Дякуємо!

Консультации Советников

Ответ оплачен: 20 грн.

У статті 78 Кодексу законів про працю наведено, що 

Дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, а також відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами до щорічних відпусток не включаються.

Тому пропоную наступний алгоритм дій:

1) Написати заяву про щорічну відпустку (на весь термін, що залишився);

2) Після закінчення щорічної відпустки, піти у декрутну відпустку;

виплати повинні здійснюватись відповідно.

Ще є варіант, відповідно до статті 180 Кодесу законів про працю:

У разі надання жінкам відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати до неї щорічні основну і додаткову відпустки незалежно від тривалості її роботи на даному підприємстві, в установі, організації в поточному робочому році.

Тобто, можна відразу піти у дектретну відпустку, водночас в заяві вказати про приєднання щорічної відпустки, де виплати будуть сумуватись.

23.03.17 11:28
Юрій

Буду на русском. Моя жена должна идти в отпуск примерное с 25-го мая, но у неё ещё 36 дней неиспользованого больничного. Заявление на перенос этих неиспользованых отпускных 2016го года на 2017 она не писала, директор такой хороший просто... ) Значит у неё есть 56 дней отпуска. Директор говорит типа пишите заяву мы вам компенсируем те неиспользованые 36 дней и плюс уже не 56, а 20 дней грядущих отпускных и потом вы пойдёте с лета в дикрет. Ну это же понятно, что больничные меньше оплачиваются чем отпускные и оздоровительные. Тоесьт, если я правильно понимаю, нам выгоднее писать сейчас заявления на полный отпуск 2017го года и потом в дикрет? Или они ещё обязаны нам возместить и те неиспользованые за 2016 год?

23.03.17 16:52

Відповідно до статті 24 Закону України "Про відпустки":

За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Отже, ви маєте право на відшкодування невикористаної відпустки за ті дні, які ідуть після 24 дня відпустки (наприклад, відпустка 30 днів, тому 30-24=6, за 6 невикористаних днів зможуть компенсувати).

Потім, слід піти у щорічну відпустку, а після неї у декретну.

Вітаю.

Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, а також відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами до щорічних відпусток не включаються.

Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі: тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку; настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Чи є на підприємстві де працює Ваша дружина графік відпусток? Що було зроблено підприємством з кількістю днів під час яких Ваша дружина хворіла в період відпустки (відпустка продовжена чи перенесена на інший період? 

Добрий день! Можна використати нерозтрачену вiдпустку (разом з тим додати туди тi днi, що вона не використала), а вже потiм йти у декретну.

Реклама
Мой ответ