Украина

Пересилання в Україну золотого перстеня

Вопрос № 551
Пересилання в Україну золотого перстеня
7 консультаций
200 грн.

Я замовив з за кордону золотий перстень з дорогоцінним каменем, відправляли в Україну через посередника по типу Мист , в митній декларації вказав "годинник" митниця затримала. Посередник хоче від мене виписку з рахунку про оплату, паспортні дані. Питання : для чого?  наскільки розумію, перстень - є забороненим до пересилання, а отже може бути конфіскований. Хочуть ще виписати штраф?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 28 грн.

Добрий день, Віталій!

Ні, перстень не є забороненим предметом. Відправник зазначив його, як годинник (я гадаю, що  це було зроблено для того,щоб не сплачувати митний збір), відтак це порушення митного законодавства і щоб отримати його вам потрібно буде довести, що ви не маєте його сплачувати,тільки в тому випадку, якщо ціна не перевищує 150 євро(для цього і запитують рахунок про сплату). Якщо ж ні то вам доведеться його сплатити.

З 1 березня 2016 року на посилки, сумарна вартість яких перевищує 150EUR, нараховується податок в розмірі 32% від суми перевищення.

Наприклад, задекларована вартість товару (або сумарна вартість декількох товарів) становить 200EUR. Сума перевищення митного ліміту становить 50EUR (200EUR - 150EUR). Мито складе 5EUR (50EUR * 10%). ПДВ складе 11EUR ((50EUR + 5 євро) * 20%). Сумарна вартість митного оформлення складе 16EUR (5EUR мито + 11EUR ПДВ).

З повагою, Жадан Павло

Ответ оплачен: 28 грн.

Відповідно до Митного кодексу України:

Стаття 472. Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення

1. Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.

Перстень не є забороненим до пересилання, але ви неправильно вказали дані у митній декларації.

Очевидно на вас складуть протокол працівники митниці за порушення митних правил. Для цього і хочуть взят у вас дані щоб внести у протокол.

Ответ оплачен: 28 грн.

Вітаю.

Прошу звернути увагу на наступні статті Митного кодексу України.

Стаття 234.Оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях

1. Товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об’єктом оподаткування митними платежами.

Стаття 368.Визначення вартості товарів, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, для цілей нарахування митних платежів

1. Для цілей оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, застосовується фактурна вартість цих товарів, зазначена в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості таких товарів.

2. При визначенні фактурної вартості товарів, які переміщуються у несупроводжуваному багажі та вантажному відправленні, крім вартості самих товарів враховується вартість їх страхування та перевезення (фрахту) до моменту перетинання ними митного кордону України.

3. Особа, яка декларує товари, вправі довести достовірність відомостей, представлених для визначення їх фактурної вартості.

4. У разі наявності доказів недостовірності заявленої фактурної вартості товарів органи доходів і зборів визначають їх вартість самостійно, на підставі ціни на ідентичні або подібні (аналогічні) товари відповідно до вимог цього Кодексу.

Також відповідно до Митного кодексу України митниця вправі вимагати додаткові документи в підтвердження вартості товару. 

Краще надати докази сплати за товар, оскільки митниця при самостійному визначені вартості товару буде його завищувати  і Вам доведется вже в суді доводити реальну вартість.

Ответ оплачен: 28 грн.

Так, відповідно до частини 1 статті 234 Митного кодексу України товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об’єктом оподаткування митними платежами.

Разом з тим, товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, оподатковуються митом відповідно до Митного кодексу та податком на додану вартість відповідно до Податкового кодексу України від (частина 2 статті 234 Митного кодексу).

Підакцизні товари, переміщення (пересилання) яких через митний кордон України не заборонено законом, незалежно від вартості оподатковуються митом відповідно до Митного кодексу, а також іншими податками відповідно до ПКУ (частина 3 статті 234 Митного кодексу).

Згідно частини 6 статті 374 Митного кодексу товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, а також товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

Товари (крім підакцизних), що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових, міжнародних експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10000 євро, або переміщуються (пересилаються) без дотримання умов, передбачених ч.5 ст. 374 Митного кодексу, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків та податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом. Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро (частина 7 статті 374 Митного кодексу).

Ответ оплачен: 28 грн.

Перстень не є забороненим до пересилання, але ви неправильно вказали дані у митній декларації.

Стаття 234.Оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях

1. Товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об’єктом оподаткування митними платежами.

Також відповідно до Митного кодексу України митниця вправі вимагати додаткові документи в підтвердження вартості товару.

Краще надати докази сплати за товар, оскільки митниця при самостійному визначені вартості товару буде його завищувати і Вам доведется вже в суді доводити реальну вартість.

Очевидно на вас складуть протокол працівники митниці за порушення митних правил. 

Ответ оплачен: 28 грн.

Скоріш за все посередник не все якісно оформив  і Ваші дані потрібні для дооформлення документів, а випска з рахунку про оплату для підтвердження купівлі даного товару.

Реклама
Мой ответ