Украина
category

Підкажіть що робити.

Вопрос № 569
Підкажіть що робити.
7 консультаций
50 грн.

мій брат(7 років) в школі вдарив дівчинку в живіт, зараз в неї забій нирки. Мама дівчинки написала заяву в поліцію. Підкажіть що нас очікує. Це сталося в школі. Чи є вина вчителя, так як недодивилась???!

Консультации Советников

Ответ оплачен: 7 грн.

До 18 років відповідальність несуть батьки

26.03.17 21:53
Alina

Але ж це сталось в школі, на групі продовженого дня, хіба вчитель не несе відповідальності ніякої взагалі?

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго дня!

Так як ваш брат ще не досяг віку з якого може наставати кримінальна відповідальність, то в даному випадку притягнення його до кримінальної відповідальності виключається, батьки теж не несуть кримінальної відповідальності. Відповідно до ст.22 Кримінального кодексу України, кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років, а за деякі злочини з 14 років.

Але, є ще цивільно-правова відповідальність за завдану шкоду.

Відповідно до ст.31 Цивільного кодексу України, малолітньою, є фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років. Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що малолітня особа не несе відповідальності за завдану нею шкоду.

Проте, слід враховувати положення ст. 1178 Цивільного кодексу України, в котрій зазначено:

1. Шкода, завдана малолітньою особою (яка не досягла чотирнадцяти років), відшкодовується її батьками (усиновлювачами) або опікуном чи іншою фізичною особою, яка на правових підставах здійснює виховання малолітньої особи, - якщо вони не доведуть, що шкода не є наслідком несумлінного здійснення або ухилення ними від здійснення виховання та нагляду за малолітньою особою.

2. Якщо малолітня особа завдала шкоди під час перебування під наглядом навчального закладу, закладу охорони здоров'я чи іншого закладу, що зобов'язаний здійснювати нагляд за нею, а також під наглядом особи, яка здійснює нагляд за малолітньою особою на підставі договору, ці заклади та особа зобов'язані відшкодувати шкоду, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини.

Відповідно, батьки дитини, здоров’ю якої було завдано шкоди вашим братом, можуть звернутись із позовом про відшкодування шкоди. Але тут, може бути так, що батьки цієї дитини(потерпілої) можуть як відповідачів зазначити у позові не заклад освіти, а батьків дитини яка завдала шкоди. Тоді батькамдитини яка завдала шкоди, буде необхідно надавати суду заперечення та докази того, що малолітня особа завдала шкоди під час перебування під наглядом навчального закладу.

Також, статтею 1199 Цивільного кодексу України, встановлено наступне:

1. У разі каліцтва або іншого ушкодження здоров'я малолітньої особи фізична або юридична особа, яка завдала цієї шкоди, зобов'язана відшкодувати витрати на її лікування, протезування, постійний догляд, посилене харчування ТОЩО.

Після досягнення потерпілим чотирнадцяти років (учнем - вісімнадцяти років) юридична або фізична особа, яка завдала шкоди, зобов'язана відшкодувати потерпілому також шкоду, пов'язану із втратою або зменшенням його працездатності, виходячи з розміру встановленої законом мінімальної заробітної плати.

2. Якщо на момент ушкодження здоров'я неповнолітня особа мала заробіток, шкода має бути відшкодована їй виходячи з розміру її заробітку, але не нижче встановленого законом розміру мінімальної заробітної плати.

3. Після початку трудової діяльності відповідно до одержаної кваліфікації потерпілий має право вимагати збільшення розміру відшкодування шкоди, пов'язаної із зменшенням його професійної працездатності внаслідок каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, виходячи з розміру заробітної плати працівників його кваліфікації, але не нижче встановленого законом розміру мінімальної заробітної плати.

4. Якщо потерпілий не має професійної кваліфікації і після досягнення повноліття продовжує залишатися непрацездатним внаслідок каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, завданого йому до повноліття, він має право вимагати відшкодування шкоди в обсязі не нижче встановленого законом розміру мінімальної заробітної плати.

З питання підготовки необхідних документів до суду можу допомогти, Телефонуйте на номер вказаний у моїй анкеті.

З повагою,

Гармидер Андрій

Ответ оплачен: 7 грн.

Кримінальна відповідальність настає з 14 років. Тому приягнення саме до кримінальної відповідальності не буде. Поліція відмовить у відкритті кримінального провадження. Але батьки тієї дитини могуть подати цивільний позов до суду, щоб стягнути гроші за лікування. Якщо позов подадуть до ваших батьків,  то вони, згідно зі ст. 1178 цивільного кодексу можуть посилатись на те, що відповідальність має нести школа.  Згідно ст. 1178 ЦК України за заподіяну шкоду особами, що не досягли 14 років несуть відповідальність їхні батьки (усиновлювачі), опікуни, навчальні, виховні та інші установи, якщо вони не доведуть, що шкоду було завдано не з їх вини.

Ваші батьки мають посилатись у суді на те, що належним чином виконують свої обов'язки , а тоді просто вчителька не догляділа за дітьми. 

Ответ оплачен: 7 грн.

Забій нирки встановив лікар чи експерт? Відповідальності малолітньої особи за легкі ушкодження немає, але батьки несуть повну відповідальність за діяння цієї особи.

В цьому випадку скоріш за все ви відбудетесь лише компенсацією на лікування, але як вже зазначали тільки по вашому бажанню, або рішенню суду.

На Ваше питання "Навіщо там вчитель"? - Вчитель несе відповідальність наприклад : якщо дитина впаде і заб'ється. Якщо це трапилось у групі продовженого навчання, то скоріш за все ви платили окремо гроші за групу і повинен був укладатися окремий договір котрий і передбачає відповідальність вчителя та закладу.

Бажаю вам вдалого вирішення питання, а вашому брату більше не ображати дівчат!

Ответ оплачен: 7 грн.

Субьектом злочину злочину може бути, фізична, осудна особа, яка досягла віку кримінальної відповідальності, тобто 18 років, в деяких випадках з 14 років. Тому заява до поліції не буде внесено до ЄРДР, але може бути настати адміністративна відповідальність батькам (штраф), а потерпіла особа  (в вашому випадки батьки потерпілої), згодом  можуть зверненутися  до районного суду для відшкодування шкоди за лікування при цьому надавши, підтверження (чеки,квитанції) та висновок екпертизи, розом з медичною документацією хворої.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ