Украина
category

Як притягнути до відповідальності батька, який не сплачує аліментів?

Вопрос № 572
Як притягнути до відповідальності батька, який не сплачує аліментів?
2 консультации
Бесплатно

 

 

Як притягнути до відповідальності батька, який не сплачує аліментів?

 

 

Консультации Советников

Олена, з Вашего питання незрозуміло: чи є рішення суду про стягнення аліментів?! Якщо його немає, то пропоную подати позов про стягнення аліментів. Якщо рішення суду про стягнення аліментів є, то чи подавали Ви виконавчий лист до виконавчої служби? Пропоную  платну консультацію за телефоном або скайпом з урахуванням деталей Вашої ситуації. 

Доброго дня. Все залежить від того, до якої відповідальності Ви хочете його притягнути. 

Ви можете звернутись до суду про стягнення з боржника (неплатника аліментів) пені, адже в ст. 196 Сімейного кодексу України передбачено, що при винекненні заборгованості з вини особи ( зверніть увагу що повинна бути наявна дійсна вина особи, тобто фактичне, умисне ухилення, яке може виражатися в приховуванні доходу,  майна тощо ), яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки ( пені ) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожний день прострочення ( тобто на місяць 30-31% від щомісячного розміру аліментів ). Суму пені може бути зменшено судом виходячи з матеріального та сімейного становища особи - це що стосується матеріальної відповідальності.

Також, Ви можете звернутись із заявою в порядку приватного обвинувачення до правоохоронних органів ( поліції ) про вчинення боржником кримінального правопорушення передбаченого ст. 164 Кримінального кодексу України, а саме: " Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей ( аліментів ), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні. Дане діяння при доведеності вини карається виправними роботами на строк до одного року або обмеженням волі на той самий строк.Зверніть увагу на те, що не може визнаватися злісним ухилення від сплати аліментів чи злісним ухилення від утримання дітей, яке хоча і тривало значний проміжок часу чи мало систематичний характер, але було вимушеним з боку особи, на яку такий обов'язок покладено законом чи рішенням суду. До таких випадків слід відносити несплату аліментів особою через неможливість знайти роботу, через хворобу тощо. 

Якщо Ви, дійсно маєте намір притягнути колишнього чоловіку до кримінальної відповідальності за ст. 164 ККУ Вам слід набратись терпіння та неодноразово відвідувати ( штурмувати ) відділок поліції до якого ви подасте відповідну заяву, здійснювати безпереривний контроль за ходом Вашої справи,можливе навіть оскарження неправомірних дій працівників поліції, тому що як показує практика, до такої відповідальності осіб притягують дуже рідко і зробити це дуже складно через важкість доказування вини.

Також, притягнення особи до відповідальності за не сплату аліментів, можливе тільки при наявності рішення суду про призначення таких аліментів та хоча б пред'явлення виконавчого документу до виконавчої служби

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ