Украина
category

допомога на поховання

Вопрос № 580
допомога на поховання
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня, моя мати померла 3 березня 2017 р. Не працювала, не була застрахована, не досягла пенсійного віку, не була зареєстровання у центрі зайнятості. Фактично проживала і була зареєстрована у селі. На моє звернення до сільської ради, я отримала відповідь, що у бюджеті сільської ради не затверджені такі витрати і, що вони не можуть нічим допогти. Районна адміністрація відповіла, що така виплата здійснюється тільки у тому разі, якщо це передбачено у бюджеті сільської ради. Запитання таке: чи зобовязана сільська рада здійснити виплату, якщо навіть у їх бюджеті такі витрати не передбачені, і чи взагалі зможу я отримати таку допомогу?

Консультации Советников

Добрий день. Згідно ст. 13 ЗУ "Про поховання та похоронну справу "  - виконавцю воловиявлення померлого або особі яка зобов'язалася поховати померлого надається допомога на поховання.

Згідно з порядком надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалася поховати померлого затвердженого постановою КМУ №99 від 31.01.2007 року зазначено, що допомога на поховання померлої особи ( категорія осіб зазначена Вами ) надається за останнім місцем проживання з коштів місцевого бюджету у розмірі, встановленому органом місцевого самоврядування виходячи з вартості ритуальних послуг.

Така допомога надається в день звернення за нею протягом шести місяців після смерті особи у розмірі встановленому на день смерті.

Тобто , сільська рада, як орган місцевого самоврядування, на який законом покладено обов'язок надання такої допомоги повинен був передбачити на поточний рік такого виду видатки чого він  не зробив.

Раджу Вам ознайомитись з порядком який я зазначив вище щоб зібрати відповідний перелік документів та подати відповідну заяву на отримання такої допомоги до сільської ради. Вони повинні знайти кошти та виплатити їх. Якщо ж вони цього  не зроблять то Вам необхідно вимагати офіційну відповідь про відмову та причини не надання допомоги за Вашою заявою. Після чого, на підставі такої відмови Ви можете звернутись до суду та стягнути ці кошти із сільської ради в примусовому порядку.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ