Украина
category

спадкове право

Вопрос № 581
спадкове право
3 консультации
Бесплатно

Доброго дня, підкажіть, які документи потрібно, і куди документи подаватина спадщину будинку? Мати померла в січні 2017

Консультации Советников

Доброго дня! Є два можливі сценарії.

1. Ви не проживали разом із мамою постійно на момент її смерті.

Подавати треба заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем смерті матері.

Ви повинні це зробити протягом 6 місяців з дня смерті мами, але, звичайно, краще не відкладати все на останній день.

Якщо Ви проживаєте в селі - звертаєтеся до голови сільради з цією заявою.

2. Ви проживали разом із мамою постійно на момент її смерті.

Ви вважаєтеся такою особою, що прийняла спадщину автоматично, заяву про прийняття спадщини подавати не треба. Після закінчення 6-місячного строку після смерті мами одразу подаватимете заяву про видачу Вам свідоцтва про спадщину. Звертаєтесь туди ж, що і у 1 випадку.

Які потрібні документи - в кожному випадку різні, в залежності від Вашої ситуації та деталей майна. В будь-якому випадку - паспорт, код і свідоцтво про смерть.

29.03.17 12:07
спадкове право

мати проживала сама, в будинку була прописана мати, та я, є ще старший брат, проживає окремо в своєму будинку

29.03.17 12:09

Тоді краще все-таки подати заяву про приняття спадщини. Моя рекомендація.

Добрий день. 

Раджу звернутись до нотаріуса за місцем проживання матері. Він Вам повідомить, який йому потрібний список документів від Вас для подання заяви про прийняття спадщини.

Майте на увазі, що для нотаріуса єдиним доказом постійного проживання з померлою особою є прописка за одною адресою.

Подайте заяву про прийняття спадщини у шести місячний строк з  моменту смерті матері. Не варто ризикувати і не звертатись до нотаріуса після шести місячного строку з моменту смерті матері. Можливо вона за життя склала заповіт, можливо є інші спадкоємці. 

Відповідно до ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який  бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживає постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. 

Відповідно до ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини відповідно до ч.2 ст. 1220 ЦК України, є день смерті особи, або день з якого вона оголошується померлою. 

Відповідно до ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. 

Таким чином вам потрібно звернутися із заявою про прийняття спадщини до нотаріуса  протягом шести місяців з часу відкриття спадщини.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ