Украина
category

Просрочена протукція

Вопрос № 586
Просрочена протукція
2 консультации
Бесплатно

В разі виявлення в торговому залі просроченої продукції, я маю право вимагати заміну її на свіжий і безкоштовний аналог?

Консультации Советников

Добрый день, 

В соответствии со ст. 9 Закона Украины "О защите прав потребителей" потребитель имеет право обменять непродовольственный товар надлежащего качества на аналогичный у продавца, у которого он был приобретен, если товар не удовлетворил его по форме, габаритам, фасону, цвету, размеру или по другим причинам не может быть им использован по назначению. 

Потребитель имеет право на обмен товара надлежащего качества в течение четырнадцати дней, не считая дня покупки, если более длительный срок не объявлен продавцом.

Если на момент обмена аналогичного товара нет в продаже, потребитель имеет право или приобрести любые другие товары из имеющегося ассортимента с соответствующим перерасчетом стоимости, либо расторгнуть договор и получить назад деньги в размере стоимости возвращенного товара, или осуществить обмен товара на аналогичный при первом же поступлении соответствующего товара в продажу.

Добрий день!

Ситуація, наскільки я розумію, стосується продукту харчування?

Якщо так, Вам зобов’язані замінити непридатний харчовий продукт на придатний або повернути гроші (на Ваш вибір). Це якщо Ви вже його купили.

Якщо Ви просто побачите такий товар в залі і скажете про це магазину, вони просто заберуть цей товар з полиці і все.

Якщо хочете їх покарати, зафіксуйте факт продажу неприданого товару (фото, показання інших людей в довільній формі) і напишіть скаргу до організації із захисту прав споживачів. Вони прийдуть з перевіркою. Контакти організації мають бути у магазина в "Куточку споживача".

Можна сумістити обидва варіанта і крім заміни товару або повернення грошей вимагати відшкодування «моральної шкоди». Чому і чому в лапках?

Справа в тому, що магазин, який продає прострочені товари, за законом несе відповідальність в розмірі двохсот відсотків вартості залишку одержаної для реалізації партії товару, але не менше п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, якщо Ви подасте заяву у відповідний орган і надасте належні докази продажу простроченого товару – на магазин буде накладено штраф. І це лише за Ваш факт, а що ще виявиться під час перевірки – ніхто не знає. Зазвичай магазини не хочуть цих перевірок і погоджуються на «мирові» в розумних межах.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ