Украина
category

Кредит

Вопрос № 59
Кредит
6 консультаций
Бесплатно

Здравствуйте скажите пожалуйста я взял кредит в банке приват в 2006 год 2 июня брал телефон мобильный за 2000 грн прошло 10 лет они присылают письма с угрозами что мне делать  и ещё один вопрос моих родителей могут заставить выплатить за меня кредит?

Консультации Советников

Здравствуйте. Если с того момента, когда вы должны были вернуть кредит (это обычно указывается в кредитном договоре) прошло больше 3 лет и банк не подал на вас иск в суд, срок давности по взысканию с Вас задолженности истек и банк не имеет права ничего с вас требовать. 

Если родители, родственники, друзья и т.д. собственноручно не подписывали договор поручительства за вас, никто не может ничего с них требовать и взыскивать.

Пані Неля права частково. По-перше, якщо по умовам договору, наприклад, ви повинні вносити кошти за користування кредитом щомісяця, то і порушення умов договору буде щомісячним. Відтак, позовну давність (три роки), про яку говорить пані Неля, треба обраховувати з моменту кожного порушення. Враховуючи, що у звязку з регулярним порушенням умов договору борг росте щомісяця, відповідно і договір порушується щомісячно, тому позовна давність буде відтерміновуватись кожного разу. Тому якщо Ви боржник, то банк має право щомісяця Вам надсилати повідомлення, таким чином виконуючи умови договору. Це перше. Друге. Батьки і інші рідні будуть відповідати за вашими зобовязаннями лише якщо (не дай Бог) вони стануть вашими спадкоємцями і приймуть спадщину. А нарахунок поруки - пані Неля сказала правильно. 

Уважаемый Андрей!

Вам прежде всего необходимо провести разведку боем. Приход в банк без Паспорта, с очередным (желательно последним) письмом и с вопросом - "что за дела? я не помню, что было 10 лет назад", в центральном отделении города (района)  и требованием предъявить долговые документы. У них в программе есть сканированные копии всех подписанных документов. За 2006 год у них документы могут не оказаться. Если таки найдутся, беда, которую можно решить малой кровью только посмотрев копии документов, ну а если у них ничего не найдется за 2006 год (что довольно часто случается) смело шлите их в суд, в котором они ничего и никогда не докажут.

С уваженим, Павел.

Доброго дня! Треба вивчити кредитний договір, та його умови на який буде зазначено чітко строк від якого починається рахування трьох років на претензійно позовну роботу стосовно боржника. Батьків не повинні нічого сплачувати якщо вони не є поручителями (про що я сумніваюсь у зв'язку із не великою сумою кредиту). 

Доброго дня

Тактика масованих дзвінків боржнику це одна з методик, до якої досить часто вдаються банки або колектори. Для цього обирається час, коли людина найбільш психологічно вразлива, іноді це можуть бути дзвінки серед ночі. Часто має місце тиск на близьких, розповсюдження негативної інформації за місцем навчання або роботи з метою створення важкої атмосфери навколо боржника. Також можуть сипати погрозами здоров'ю, майну боржника або членам його сім'ї. Всі ці дії є незаконними. В КК України ст.189 передбачається відповідальність за вимогу передачі чужого майна, чи права на майно, або вчинення інших дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами. Обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, а також розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці, також не допускається. Стаття 355 КК України передбачає відповідальність за примус до виконання або невиконання цивільно-правових зобов'язань - точніше, за вимогу виконати чи не виконати договір, угоду чи інше цивільно-правове зобов'язання з погрозою насильства чи знищення майна. Слід пам’ятати, що будь-який кредит - це цивільно-правові відносини і їх вирішення лежить у цивільному правовому полі і за невиконання зобов’язань перед кредитором кримінальної відповідальності не передбачено. Дуже часто маємо приклади незаконного розповсюдження конфіденційної, а іноді і принижуючої гідність інформації за місцем проживання клієнта, його близьких, місцем роботи. При цьому необхідною передумовою вчинення впливу на близьких, друзів та колег є наявність інформації про цих осіб, їхні телефони, адреси місця проживання та роботи. Однак, згідно з частиною 6 cт. 23 Закону України "Про інформацію", інформація про особу охороняється законом, а статтею 32 Конституції України визначено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. А отже, збирання, зберігання, використання та поширення особистої інформації про особу без її згоди є прямим порушенням чинного законодавства. Це тягне за собою кримінальну відповідальність. Підстава - стаття 182 КК України (Порушення недоторканності приватного життя). Також фінансові установи несуть відповідальність і за порушення прав споживачів у сфері захисту персональних даних згідно із законом за ст. 11 ЗУ «Про захист прав споживачів».

Таким чином, якщо ви впевнені, що кредит сплачено, фіксуйте дзвінки, запитуйте інформацію про особу, що дзвонить та звертайтесь до поліції.

Щодо питання сплати вашого боргу батьками, якщо стороною в договорі є Ви, то тільки Ви несете цивільно-правову відповідальність за невиконання договору, вимогу до батьків сплатити кредит за Вас також незаконні.

Добрый день! Для решения Вашего вопроса необходимо ознакомиться с кредитным договором, который Вы оформляли при покупке.К тому же необходимо собрать все чеки если были оплаты Вами по кредиту, если же они не сохранились необходимо будет взять в бАнке выписку по счету где будут отображены Ваши платежи. Если телефон брался в 2006 году и с того момента прошло много времени, то банк знает о том,что есть определенные сроки по которым он может обратиться в суд с иском о взыскании задолженности с ВАс. А так же не исключаю, уверенна на 99,9% о том, что Банк ранее обращался в суд с иском и скорее всего было вынесено заочное решение о взыскании с вас долга. Приват Банк всегда очень тчательно ищет своих должников и находит либо их самих , либо родственников. У Банка есть масса возможностей по возврату долга. К тому же в данном Банке бывают очень хорошие программы по списанию долгов их клиентов. Боятся Вам  не стоит, но вданном случае необходимо тчательно заняться Вашим вопросом и есть все шансы Вам помочь и победить в споре с Банком. Если Вас интересует совместная работа, я могу Вам ее оказать. Если будут вопросы обращайтесь.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ