Украина
category

Мирова угода при розлученні

Вопрос № 594
Мирова угода при розлученні
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня!

Не живемо з дружиною вже кілька років, є спільна дитина 7 років, майно. Дружина перевезла дитину в інше місто, нашому спікуванню з сином не сприяє.

Наразі хочу подати заяву на розлучення, юрист порадив заключити мирову угоду (я не претендую ні на яке майно в обмін на її сприяння моєму спікуванню із сином). Я розумію, що фактичних механізмів змусити її сприяти цьому спілкуванню не існує. але хочеться, щоб при розлученні було зафіксовано, що ми маємо рівне право на спілкування з дитиною.

Який алгоритм моїх дій (угода-ЗАГС-суд-нотаріус-хто має затвердити угоду?) - куди йти і що за чим треба робити в такому випадку?

Дуже дякую! 

Консультации Советников

Відповідно др Сімейного Кодексу подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.  Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. Щодо мирової угоди, то законодввство (Цивільний процесуальний кодекс, ст. 175) не висуває вимог щодо її нотаріального посвідчення, тому угода одразу подається до суду разом з заявою. Угода має бути підписана обома сторонами, відповідно

Доброго дня.

Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Подаєте в суд позов про розірвання шлюбу, укладаєте мирову угоду, затверджуєте мирову угоду в суді. 

Щодо перешкод у спілкуванні з дитиною звертаю увагу на наступне.

Стаття 159 СК України. Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.

4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Ви можете звернутися до органу опіки та піклування з вимогою винести рішення щодо встановлення порядку побачення з дитиною, участі у вихованні дитини (того з батьків, який проживає окремо від дитини). Або звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у вихованні дитини та встановлення графіку зустрічей з дитиною (конкретно встановити коли Ви будете спілкуватися з дитиною та скільки часу).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ