Украина
category

Дарча (договір дарування)

Вопрос № 600
Дарча (договір дарування)
1 Консультация
Бесплатно

Якщо була укладена дарча, то де можна подивитись відомості про те, що людина, на яку ця дарча була написана, являється власником? В даному випадку, квартири.

Консультации Советников

Доброго дня.

Перевірити хто є власником квартири не виходячи з дому можна в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно(https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1&is_registry=1&keywords=&usertype=all),послуга платна, але недорога. В результаті Ви отримуєте інформаційну довідку з актуальною інформацією про власника майна.

Також можна звернутись до нотаріуса для отримання подібної довідки, однак це буде дорожче ніж вищевикладений спосіб.

Оригінал договору дарування є документом, який підтверджує право власності на цю квартиру. 

31.03.17 18:10
Артем

А якщо я хочу відновити дарчу, а цей нотаріус уже не працює, то куди звертатися? Є ж архів, я так розумію? (Де його шукати)

31.03.17 20:03

Вам необхідно звернутися з заявою про видачу дубліката втраченого договору до  державного нотаріального архіву. Інформацію про архіви можна знайти в Інтернеті. 

02.04.17 19:14
Артем

А скільки часу потрібно для відновлення, якщо подавати заяву до нотаріуса на відновлення, а також скільки часу якщо подавати заяву в архів?  Скільки часу виділяється законом на відповідь?

02.04.17 20:37

 До передачі в архів примірників документів, посвідчених або виданих нотаріусом, дублікат утраченого або зіпсованого документа видається нотаріусом за місцем його зберігання.

Законодавством не передбачено протягом якого часу Вам мають видати документ. Однак з практики нотаріуси видають дублікат в день звернення, до того ж йому можна завчасно зателефонувати та повідомити, що Ви маєте намір звернутись для отримання дублікату.  Що стосується отримання дублікату в архіві тут може знадобиться трохи більше часу. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ