Украина
category

Аліменти з ФОП

Вопрос № 604
Аліменти з ФОП
4 консультации
50 грн.

Доброго дня. Я оформлений як ФОП і мені щомісяця на мій розрахунковий рахунок перераховується фіксована сума. За якою системою будуть нараховуватися в такому випадку аліменти?

Консультации Советников

Вітаю.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти.

31.03.17 14:37
Дмитро

Я маю на увазі за якою системою будуть стягуватися аліменти?

31.03.17 15:08

Тобто є рішення суду про стягнення з Вас аліментів ? В твердій грошовій сумі чи у  частці від заробітку (доходу) ?

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня Дмитро.

Фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які працюють за загальною системою оподаткування, повинні сплачувати аліменти із свого чистого доходу (тобто з різниці між валовим доходом (виручкою у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з його одержанням), зменшеного на суму сплаченого податку з доходів фізичних осіб.

Що стосується фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку, то відповідно до норм Податкового кодексу України зазначені особи ведуть спрощений облік доходів і витрат. Це значно ускладнює механізм розрахунку суми доходу, з якої необхідно сплачувати аліменти.

У зв'язку з цим, таким фізичним особам – підприємцям та одержувачам аліментів від них, – є можливість за згодою або рішенням суду визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

31.03.17 15:00
Дмитро

Тобто не буде враховуватися, що надходить завжди фіксована сума, яка, по суті, являється заробітною платою?

31.03.17 15:10

Тут мова про випадок коли суму визначити складно, але якщо вона фіксована (+- однакова), то це треба заявити коли будете вирішувати питання з іншою стороною. 

31.03.17 15:21
Дмитро

Тобто цілком можливо, що можуть назначити 25%?

31.03.17 15:24

Тут я вам не скажу точно, все залежить від судді і як ви будете подавати факти і обставини. Можливо що зроблять 25 відсотків. 

31.03.17 15:25
Дмитро

Дякую.

31.03.17 15:27

Успіхів, хай щастить :)

 Вітаю.

Відповідно до положень Сімейного кодексу України за рішенням кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до підпункту 16 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. № 146 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб» дохід від підприємницької діяльності є доходом, з якого утримуються аліменти.

Згідно з пунктом 13 зазначеної постанови утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків. 

" Дмитро:

Тобто цілком можливо, що можуть назначити 25%? "

Звертаю увагу.

Обмеження щодо відрахування (на сьогодні це 20%, а в окремих випадках 50%) стосується відрахувань із заробітної плати. В Вашому випадку дохід ФОП не є заробітною платою, а отже таке обмеження не застосовується.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ