Украина
category

Щодо розміру аліментів з платника

Вопрос № 638
Щодо розміру аліментів з платника
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня! Рішенням суду в 2016 році чоловіку призначено платити аліменти на неповнолітню дитину в розмірі 1/3 всіх видів доходу, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму на дитину. Колишній чоловік їздить на заробітки за кордон, в Україні постійної роботи не має. Платила його мама аліменти в розмірі 400 грн і він по приїзду з-за кордону привіз дитині одяг, взуття і.т.д. Я в виконавчій написала заяву, що станом на 01.01.2017 р. не маю претензій по виплаті аліментів. В лютому і березні поточного року чоловік платив по 1000 грн, а нещодавно подав позовну заяву про зменшення розміру аліментів, тобто платити хоче 550 грн (зазначено в умовах позовної). Я маю намір в суді відстоювати суму аліментів в розмірі 50% прожиткового мінімуму на дитину. Чи маю шанси відстояти таку суму в суді.

Консультации Советников

Доброго дня.

При визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 СК України.

   

Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

   

Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

  

Рідко суд встановлює аліменти в розмірі меньшому ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Важливо знати  батько дитини офіційно працює в Польщі? 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ