Украина
category

Звільнення - виплата бонусу

Вопрос № 646
Звільнення - виплата бонусу
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня, 

Працювала до січня цього року у великій відомій міжнародній компанії. В угоді по компенсаційному пакету (з.п., бонус) було чітко передбачено, що я маю право на річний бонус, у такому то розмірі, % . Рік 2016 я відпрацювала цілий, бонус розраховується в компанії за календарний рік. Проте ані при звільненні, ані під час закінчення їхнього фінансового року (коли всім завжди виплачували річний бонус) мені так і не виплатили гроші. Аргументують внутрішніми політиками. Але нічого такого я не підписувала. Чи маю я шанси, на Вашу думку, виграти справу в суді? І чи такі внутрішні норми не порушують умови праці, які підписувалися мною, а відповідно законодавство?  

Консультации Советников

Добрий день, Іра!

Згідно чинного законодавства роботодавець має забезпечити мінімальні гарантії праці. Водночас, роботодавець має право надавати ширші гарантії та переваги своїм працівникам, ніж ті, що передбачені законодавством.  

У разі, якщо ви с роботодавцем уклали відповідну угоду - її умови, як правило, не можуть змінюватися роботодавцем в односторонньому порядку, навіть у зв*язку з "внутрішньою політикою компанії". 

Однак, у самих угодах між вами і роботодавцем можуть бути передбачені нюанси і дрібниці, на які ви просто не звернули увагу. 

Таким чином, у разі якщо вказані вами компенсаційні пакети передбачено у письмовій угоді між вами і роботодавцем (особливо якщо ви маєте такі угоду на руках) ви маєте гарні шанси виграти справу у суді. Однак, для повного вивчення ситуації і врахування деталей, які можуть бути передбачені угодою, вам краще звернутися до спеціаліста, який вивчить і проаналізує документи і надасть вам більш точну відповідь і з більшою долею вірогідності спрогнозує результат. 

Реклама
Мой ответ