Украина
category

Чи є порушення фауністичного законодавства?

Вопрос № 654
Чи є порушення фауністичного законодавства?
1 Консультация
Бесплатно

Собака громадянина ,який не має мисливського посвідчення,загнала і придушила молодого плямистого оленя.Злякавшись відповідальності,громадянин закопав тушу в своєму саду.

Консультации Советников

Вітаю.

Судячи з описаного я можу сказати, що ніякої відповідальності скоріш за все не буде, оскільки відсутній склад злочину., а саме:

- відсутня суб'єктивна сторона злочину (ст. 248 Кримінального Кодексу - незаконне полювання), відсутній умисел. Полюванням визнаються дії людини, спрямовані на вистежування, переслідування з метою добування і саме добування (відстріл, відлов) мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі або утримуються у напіввільних умовах.

- якщо громадянин і його собака знаходились в заповіднику чи лісі не з метою полювання, то і відсутня об'єктивна сторона злочину, яка має виражатись у: 1) порушенні правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду; 2) незаконному полюванні в заповідниках або на інших територіях та об'єктах природно-заповідного фонду; 3) полюванні на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України. 

В іншому випадку, громадянин який здійснював полювання без належних документів, нестиме кримінальну відповідальність за ч. 1 ст. 248 КК України, та відшкодує вартість олення згідно Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ