Украина
category

Виїзд неповнолітньої дитини за кордон

Вопрос № 665
Виїзд неповнолітньої дитини за кордон
7 консультаций
200 грн.

доброго дня. Моїй сестрі 16 років, є український і закордонний паспорт. Плануємо відвідати Туреччину (відпустка 7 днів, все зарезервоване , білети , готель ) в супроводі матері. Мати з батьком розлучені і не підтримують контакт. Чи обов'язкова в даному випадку згода батька, на вивезення 16-Ї дитини в супроводі матері ??? 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 200 грн.

Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

  • якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
  • якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
  • у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Тобто, якщо Ваша сестра досягла 16 років, то нотаріальна згода не потрібна. 

10.04.17 13:22
Вікторія

дякую, але тут знову ж таки вказано " якщо громадянин який не досяг 16-го віку"  сестрі вже є 16. Також є особистий закордонний паспорт 

Доброго дня! "Правилами перетинання державного кордону громадянами України". 

  • 3. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) (далі - батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку. 
  • 4. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України

Доброго дня!

Якщо відповідати чітко на ваше питання,то стаття 313 Цивільного кодексу України передбачає, що особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Здравствуйте, Виктория. Согласно части 3 статьи 313 Цивільного кодексу України "Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України." Это предписания акта преимущественной юридической силы и из этого следует исходить. Правила пересечения границы также не устанавливают каких либо документов, необходимых для наличия у 16-летнего лица при пересечении границы, помимо стандартных. Однако пунктом 3 Правил предусматривается сопровождение ребенка от 16 лет родителем.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України"  одним іх різновидів документів, що дають право громадянину України на виїзд з України і в’їзд в Україну, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, який є наявний у вашої сестри. Також відповідно до п.2 ч.3 ст. 313 ЦК України фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.  Отже, дозвіл батька у даному випадку не потрібен.

Законодательством Украины, в частности п. 3 ст. 313 Гражданского кодекса, предусмотрено право ребенка, достигшего шестнадцати лет, на свободный самостоятельный выезд за пределы страны. 

Доброго дня!

На час перетинання державного кордону України Ваша сестра досягла віку 16 років.

Дане питання визначене в  ст. 313 Цивільного кодексу України, зокрема в п.2  ч.3 який  передбачає, що фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Таким чином, дозвіл батька для виїзду за кордон Вашій сестрі не потрібен.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ