Украина
category

Легалізація сезонної вуличної торгівлі

Вопрос № 667
Легалізація сезонної вуличної торгівлі
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня,

Мене звуть Іллею. Є бажання організувати сезонну виїздну точку продажу свіжовичавленного соку. у мене буде вантажний, спеціально облаштований  велосипед, на якому буду власноруч чавити та розливати цитрусовий сік. Цікавлять питання легалізації такої ідеї (окрім документів ФОП). Що потрібно? Куди звернутися? І т.д.

Чекаю на відповідь.

З повагою,Ілля

Консультации Советников

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Для організації вуличної торгівлі перш за все Вам необхідно отримати дозвіл на такий вид торгівлі у органу місцевого самоврядування при відповідній міській/сільській чи районій раді в залежності від місця проживання( приклад такого органу- Відділ торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради)

Приблизний перелік документів, які необхідно надати органу місцевого самоврядування для отримання дозволу на розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі, такий:

– заява на дозвіл виїзної (виносної) торгівлі;

– узгоджена органами патрульної поліції та відділом містобудування та архітектури міської (сільської, селищної) ради, схема розміщення об’єкта;

– копія правоустановчих документів на земельну ділянку для розміщення стаціонарного об'єкта, в межах якої здійснюватиметься виносна торгівля;(для МАФу - кіоску)

– асортиментний перелік продукції для реалізації, погоджений територіальним органом Держсанепідслужби;

– копія договору на вивіз твердих побутових відходів по об’єкту, укладеного із спеціалізованим підприємством;(для МАФу - кіоску)

– витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР);

копія санітарного паспорта автомобіля (під час торгівлі з автотранспортних засобів продовольчими товарами).

При цьому орган місцевого самоврядування може відмовити у наданні дозволу, зокрема, з таких причин:

– подання встановленого пакета документів не в повному обсязі;

– виявлення недостовірної інформації в поданих документах;

– цільове призначення наявної у заявника земельної ділянки (у разі виносної торгівлі) не відповідає предмету дозволу;

– відсутність у переліку основних видів діяльності суб’єкта господарювання згідно з даними ЄДР виду діяльності, пов’язаного із предметом дозволу.(саме торгівля продовольчими товарами)

У разі відмови у наданні дозволу орган місцевого самоврядування повинен прийняти рішення про відмову у видачі дозволу та надати заявнику обґрунтовану відповідь із зазначенням причин відмови.(Письмово)

Відмову у наданні дозволу може бути оскаржено згідно з Про звернення громадян | від 02.10.1996 № 393/96-ВР або у судовому порядку.

Крім того, норми законодавства не забороняють заявнику після отримання відмови та усунення її причин подати заяву повторно.

Застосування РК та КОРО або РРО

Під час здійснення виїзної і виносної торгівлі дозволено не використовувати реєстратор розрахункових операцій (РРО) за обов'язкового використання розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО) за умови, що граничний розмір річного обсягу операцій із продажу товарів не перевищує 200 тис. грн. Це передбачено у Постанові КМУ № 1336 "Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

Реклама
Мой ответ