Украина
category

Квартира

Вопрос № 671
Квартира
1 Консультация
Бесплатно

Подскажите,имеет ли право полноправная владелица квартиры выгнать жену и ребенка своего сына? (Ребенок сына не родной,он взял жену уже беременной)они расписаны с женой и прописал ребенка втайне от мамы,жена не прописана,прописан только ребенок

Консультации Советников

Вітаю.

Згідно ст. 47 Конституції України ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Згідно ч. 1 ст. 109 Житлового кодексу виселення із займаного жилого приміщення допускається з підстав, установлених законом. Виселення проводиться добровільно або в судовому порядку. Допускається виселення в адміністративному порядку з санкції прокурора лише осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення або проживають у будинках, що загрожують обвалом.

Відповідно до ч. 2 ст. 156 ЖК Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, ористуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням

За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно. 

Згідно ст. 157 ЖК Членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) може бути виселено у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу. Виселення провадиться у судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.

Відповідно до ч.1 ст.116 ЖК якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

Таким чином, власниця квартири може виселити небажаних мешканців (в судовому порядку з позовом про визнання цієї особи (тобто дружини сина) такою, що втратила право проживання у житловому приміщенні, або її виселення з житлового приміщення та зняття з реєстраці (дитини)), якщо при їх вселенні Вами не було обумовлено Ваше проживання та проживання Вашої дитини. Порушення встановленого порядку вселення членів сім’ї є підставою для виселення, але тільки у судовому порядку.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ