Украина
category

Алименти на дві родини?

Вопрос № 69
Алименти на дві родини?
2 консультации
Бесплатно

Я є платником аліментів на двох дітей від першого шлюбу в розмірі 33% від усіх видів свого заробітку, друга моя дружина теж подае заяву на стягнення аліментів на нашу спільну дитину якій 2,5 місяці та на свое утримання у розмірі по 1/4 від усіх доходів, я підраховав що буду сплачувати аліментів більш ніж 50% від свого заробітка, як мені зменшити процентну ставку аліментів на дві родини? це взагалі можливо? 

Консультации Советников

Шановний Степане!

Щодо Вашого питання надаю наступну інформацію.

Так, зменшити розмір аліментів в обох випадках можливо!

Звертаю Вашу увагу на те, що максимальний розмір аліментів, які стягуються з боржника відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження» не повинен перевищувати 50% заробітної плати цієї особи (абз. 4 п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 р.).

І хоча мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ст. 182 СК України), у разі якщо аліменти менше цього розміру, дитині призначається державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30% прожиткового мінімуму.

Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них. Це регулюється статтею 192 Сімейного кодексу України.

Я раджу Вам звернутися до суду з позовною заявою про зменшення розміру аліментів на дітей від першого шлюбу у зв'язку з наявністю ще одного утриманця.

А також раджу надати Заперечення на позов другої дружини з вимогою зменшення розміру аліментів також у зв'язку з наявністю інших утриманців.

Для підготовки даних документів Ви можете звернутися до Юридичної компанії ALACRIS (+380674645789, Ekaterina.Romanenko.ALACRIS@gmail.com). В якості спеціальної пропозиції надамо Вам знижку 50%.

Якщо виникнуть додаткові запитання, також звертайтесь - з радістю Вас проконсультую!

З повагою, Катерина Романенко.

Как правило, на троих детей суд присуждает алиенты в размере 1/2 от всех видов зароботка. Больше 50 % от зароботка с вас принудительно  взыскать все равно не смогут (ст.  70 Закона Украины "Об исполнительном производстве"), но и меньше тоже вряд ли.

Поэтому в данном судебном деле по иску вашей второй жены вам следует добиваться, чтобы суд назначил алименты в размере 1/6 от всех видов зароботка (обязательно указать, что есть другие дети и предоставить обязательства, что алименты на них вы выплачиваете). Меньше все равно не будет, но получится 1/3 на старших детей + 1/6 = 1/2. Повторюсь, что рассчитывать на меньший размер алиментов не стоит, разве что если у вас есть какие-то исключительные обстоятельства (например, тяжелая болезнь и т. д.)

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ