Украина
category

Спадкове право, поділ спадщини

Вопрос № 694
Спадкове право, поділ спадщини
5 консультаций
70 грн.

Добрий день! Мене цікавить таке питання. Я проживаю з мамою в будинку, який успадкований від діда з бабою. В будинку прописані 2 особи - я і мама. Право власності на все майно є на мамі згідно реєстром прав на нерухоме майно в Україні.  Оскільки вона оформляла спадщину на себе. Мене цікавить, чи 1. я маю право ізолювати одну кімнату в якій мешкаю (це десь 1/4 від усього майна),  і поставити двері з замком в цій кімнаті? 2. Чи можу я поставити окремі лічильники на газ і електрику в кімнаті, якій проживаю, якщо технічно це можливо. 3. Чи можу я зробити прибудову до даної кімнати ?

Прошу дати якісь зсилки на закон у відповіді. Богдан.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 20 грн.

Ви можете укласти з Вашою матір'ю, наприклад договір дарування, де буде зазначено яка частка будинку Вам дарується- ст.717 ЦК України, і потім відповідно до ст. 355 ЦК України, будинок буде на праві спільної часткової власності.

І відповідно до ст. 361 ЦК України, Ви зможете самостійно розпоряджатися своєю часткою у праві спільної часткової власності.

14.04.17 02:29
Богдан

Дякую за приділений час і інформацію по ЦК .

Ответ оплачен: 50 грн.

Відповідно до ст.156 Житлового кодексу : Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

Тобто ви можете користуватись житлом, але не розпоряджатись. Ви не можете заборонити власнику будинку вільно пересуватись по своєму володінню.  Ви можете встановити двері та лічильники лише зі згоди власника будинку або суду. 

Вітаю.

Стаття 316. ЦК України. Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Стаття 317ЦК України. Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Стаття 319 ЦК України. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Оскільки Ваша мати є єдиним власником лише вона має право вчинять будь-які дії щодо свого майна, а прописка надає Вам право проживати в будинку. 

     

Щодо дарування частини будинку.

Звичайно Ваша мати може подарувати Вам конкретну частину будинку, однак на це має буди її воля. До того ж необхідно виділити в натурі частину будинку.

  

Доки будинок є лише у власності Вашої матері Ви не можете ізолювати одну кімнату в якій мешкаєте, поставити двері з замком в цій кімнаті, поставити окремі лічильники на газ і електрику в кімнаті,зробити прибудову до кімнати та ін.

Ваша мати є єдиним власником житлового будинку. Якщо Ви зареєстровані у вищезазначеному будинку, Ви маєте право проживати та користуватися приміщенням, що передбачено ст.  156. Житлового кодексу України - Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири)

Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які  проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить,  користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку  (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок  користування цим приміщенням.

 За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі  вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На  вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно.

     Члени сім'ї власника будинку (квартири) зобов'язані дбайливо  ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї  власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку  (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори  між власником та членами його сім'ї про розмір участі в витратах  вирішуються в судовому порядку.

Відповідно і відповіді на Ваші питання: всі вищеперераховані дії Ви можете здійснити тільки за згодою власника нерухомого майна - Вашої матері.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ