Украина
category

Страхування

Вопрос № 70
Страхування
2 консультации
Бесплатно

я потерпіла сторона   у дтп   страхова відмовляється платити відшкодування  через те що у мене  протерміноване доручення на автомобіль  а власник знаходиться в італії   як мені діяти дальше    дякую

Консультации Советников

Шановний Володимиру!

Щодо Вашого питання надаю наступну інформацію.

Право на відшкодування шкоди, завданої майну фізичної та юридичної особи, має власник (ч. 3 ст. 386 ЦК) та/або особа, яка має речове право на чуже майно (ст. 396 ЦК).

Оскільки Ваше доручення є прострочених, прав на автомобіль Ви не маєте, а отже, не маєте і права на отримання страхової виплати.

В даному випадку є три шляхи вирішення цього питання:

1. Направити заяву страховій компанії повинен власник ТЗ (якщо це технічно можливо, дата направлення буде датою подання заяви, незалежно від того, коли страхова її отримає).

2. Подати заяву від імені власника ТЗ може його представник: можливо власник ТЗ давав довіреність на представництво своїх інтересів будь-якій особі.

3. Можна скласти минулою датою договір оренди ТЗ, але в цьому випадку все одно необхідний підпис власника ТЗ.

В будь-якому випадку необхідно звертатися до суду з позовною заявою до особи, винної у скоєні ДТП, та вимагати відшкодування завданої шкоди.

Згідно Оглядового листа Вищого господарського суду України від 14.01.2014 № 01-06/15/2014 "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з правовідносин страхування" попереднє звернення до страхової з вимогою про відшкодування завданих збитків не обов'язкове!

Тобто власник зможе одразу звертатися з позовом до суду з вимогами до винної особи на усю суму завданих збитків.

Для підготовки даних документів Ви можете звернутися до Юридичної компанії ALACRIS (+380674645789, Ekaterina.Romanenko.ALACRIS@gmail.com). В якості спеціальної пропозиції надамо Вам знижку 50%.

Якщо виникнуть додаткові запитання, також звертайтесь (+380674645789) - з радістю Вас проконсультую! 

З повагою, Катерина Романенко.

Как дополнительный вариант к вышеперечисленному - собственник может сделать доверенность в Италии и переслать сюда, если есть возможность. Это может быть затратно, поскольку на доверенности, выписанной итальянским нотариусом, нужно поставить апостиль, плюс уже здесь в Украине, придется делать ее нотариальный перевод, но, по моему мнению, это самый оптимальный выход.

Или, если как предположила Екатерина, есть действующая доверенность на кого-то другого с правом передоверия, этот человек может передоверить вам полномочия относительно машины либо сам представлять интересы собственника.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ