Украина
category

Не выписывают по месту прживания

Вопрос № 707
Не выписывают по месту прживания
1 Консультация
Бесплатно

Добрый день. Мне нужно выписаться в связи с продажей квартиры. В паспортном столе потребовали военный билет. У меня его нет и никогда не было. Вместо него мне в возрасте 25 лет выдали справку с фотографией - о том, что я не служил, ограниченно пригодный в военное время (по состоянию здоровья тогда проходил медкомиссию и мне давали отсрочки) и самое главное - на ней написано, что "справка выдана вместо военного билета". В паспортном столе сказали что для выписки даже если она сразу же с пропиской по новому адресу в том же админ. районе такая справка не катит, нужен военный билет или временное удостоверение. "Идите в военкомат и получайте". Пошел в военкомат, там сказали, что для удостоверения мне нужно подтвердить тот диагноз, который в справке, по которому я не служил. Для этого нужно заново пройти у них медкомиссию. Но мне нужно выписаться уже послезавтра, квартира, блин продается!!!Что за бред? Какая медкомиссия, если я уже давно не призывник?

Мой вопрос: правомерны ли действия военкомата? На основании каких положений, законов, документов они отправляют на повторные медкомиссии людей не призывного возраста, желающих получить военный билет или временное удостоверение для выписки? В то время, когда нет мобилизации, военного положения... Может ли так получиться, что меня признают годным и там же врулят повестку на какие-нибудь переподготовки, слаживания и т.д.?

Правы ли в паспортном столе? Я слышал что по таким справкам людей выписывали без всяких задрочек. Если справка выдана ВМЕСТО военного билета, означает ли это, что она приравнивается по своей юридической силе в военному билету?

Как выйти из подобной ситуации???

Консультации Советников

Вітаю.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11. Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Відповідно до п 3.5. Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах № 660 військово-обліковими документами, на підставі яких на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах ведеться персональний облік військовозобов'язаних та призовників, є:

- для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення (замість військового квитка);- для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці. 

У той час, коли вам було видано цю Довідку, всі нормативні документи визнавали її нарівні з військовим квитком. На теперішній час ці документи втратили чинність, а у нових такий документ не згадується. Тому, на мою думку, якщо документ безстроковий і його було видано у відповідності до норм та правил, що діяли на той час, а про втрату такими документами чинності у нових документах не сказано - він є чинним, до заміни на військовий квиток встановленого зразка. Але порядку заміни немає.

Тому раджу Вам спробувати все таки добиватися виписки, оскільки дана довідка була видана згідно документів того часу. Якщо не вийде то прийдеться йти проходити комісію у військоматі. В даному випадку працівники паспортного столу діють правомірно, згідно Постанови. Та й працівники військомату керуються чинним наказом, тому і їх дії правомірні. 

Реклама
Мой ответ