Украина
category

Водоснабжение в нежилом помещении

Вопрос № 71
Водоснабжение в нежилом помещении
1 Консультация
Бесплатно

мне на праве собственности принадлежит нежилое помещение в доме, который находится на балансе у ОСМД. Я хочу провести туда водоснабжение, но мой сосед снизу против этого. Для проведения водоснабжения мне сказали, что необходимо разрешение ОСМД, а они давать его отказываются, пока сосед против. Скажите, можно ли обязать их дать такое разрешение через суд?

Консультации Советников

1. Частиною 2 ст. 382 ЦК України визначено, що усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав. Відповідно до ч.1 ст. 369 ЦК України співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

2. Не зроозумілим є два моменти: а) Якщо це багатоквартирний будинок, то нежиле приміщення (наскільки я розумію) знаходиться на горищі? б) Чи наявні взагалі системи водопостачання у вказаному будинку, якщо є то див. п.1?

Готовий допомогти з написанням відповідної скарги/заяви до ОСББ або позову. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ