Украина
category

Авторський колектив

Вопрос № 710
Авторський колектив
1 Консультация
10 грн.

Добрый день, 

хотел уточнить, что такое "Авторський колектив", как его зарегистрировать, сколько необходимо людей, и все остальные нюансы.

Зачем это мне надо?

Я хочу взять на работе творческий отпуск. Закон говорит:

"Якщо пiдручник чи наукова праця створюється авторським колективом, творча вiдпустка надається одному з його членiв за письмовою заявою, пiдписаною всiма членами авторського колективу."

Заранее благодарен за ответ!

Консультации Советников

Ответ оплачен: 10 грн.

Вітаю.

Згідно ст. 77 Кодексу законів про працю, відпустка для підготовки та участі в змаганнях надається працівникам, які беруть участь у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях. Тривалість, порядок, умови надання та оплати відпусток для підготовки та участі в змаганнях встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до наведеної Вами Постанови Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 р. N 45 "Про затвердження умов, тривалості, порядку надання та оплати творчих відпусток"

Творча відпустка для написання підручника чи наукової праці тривалістю до трьох місяців надається працівнику, який успішно поєднує основну діяльність із творчою роботою. Ця творча відпустка надається на підставі заяви працівника та довідки видавництва про включення підручника чи наукової праці до плану випуску видань на поточний рік. Якщо підручник чи наукова праця створюється авторським колективом, творча відпустка надається одному з його членів за письмовою заявою, підписаною всіма членами авторського колективу.

Тобто, якщо ви один автор, то для отримання творчої відпустки Вам необхідно до своєї заяви додати довідку видавництва про включення підручника чи наукової праці до плану випуску видань на поточний рік, і не потрібно нічиєї згоди.

Щодо поняття "авторський колектив", то таке визначення є тільки в Наказі Міністерства аграрної політики та продовольства України від 02.07.2012 № 385 "Про затвердження положень щодо проведення апробації та реєстрації селекційних досягнень у тваринництві". Згідно цього наказу, авторський колектив - колектив фахівців, які брали участь у створенні селекційного досягнення.

Таким чином, за аналогією закону можна сказати, що Ваш авторський колектив, це ті, хто брав участь у написанні книги, внаслідок чого Вам необхідно користуватися ст.13 "Співавторство" Закону України "Про авторське право та суміжні права". Співавторство може виникати за наявності письмової або усної угоди про сумісну співпрацю над створенням твору. Тобто, якщо Ви пишете книгу у співавторстві з кимось, і у Вас є про це угода, то і для отримання творчої відпустки Вам необхідна заява з підписом Вашого співавтора.

16.04.17 17:59
Виктор

Добрый день, подскажите, для того что бы заняться "видавничею діяльністью" что необходимо? Зарегистрировать ЧП, платить единый налог и открыть соответственный квед? Или все гораздо проще?

16.04.17 20:17

Для початку потрібно зареєструватись як фізична особа-підприємець або створити юридичну особу (це все означає, що потрібно платити податки). Відповідно до ст. 10 Закону України "Про видавничу справу" суб'єктами видавничої справи в Україні є фізичні особи - підприємці, юридичні особи України та іноземних держав.

Також відповідно до закону необхідно отримати свідоцтво про внесення суб’єкта господарювання до Державного

реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ