Украина
category

Права власників

Вопрос № 721
Права власників
2 консультации
50 грн.

В мене питання (подібне за змістом до попереднього).  Я проживаю в будинку з мамою. Вона успадкувала будинок від баби (своєї мами) у 2003 році, коли мені було 14 р. У 2010 р. вона приватизувала ще ділянку для обслуговування будинку порядку 5 сот. Недавно (порядку 3 років тому) мама розділила приватизовану на неї ділянку і частину продала. Чи могла вона вчиняти такий поділ і продавати без мого відома ? Чи дозволяє законодавство, що мама розділить будинок пополам і так само продасть без моєї думки ? Ніякої користі від цього я не маю.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Ваша мама успадкувавши будинок стала власником , а відповідно до ст.317 ЦК України власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном. 

Відповідно до ст.319 ЦК України власник володіє, користується  розпоряджається своїм майном на власний розсуд.Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які несуперечать закону.

Відповідно ст.405 ЦК України члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом. Таким чином ви проживаючи разом з нею маєте  право на користування майном, але не на розпорядження ним.

Щодо земельної ділянки приватизувавши її вона також мала право вчиняти правочини без вашого відома, адже вона є власником.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ