Украина
category

як виписать з будинку колишнього чоловіка

Вопрос № 725
як виписать з будинку колишнього чоловіка
1 Консультация
Бесплатно

Ми в 1991 році одружилися, в 1994 викупили будинок, я власник, в 2001 році розлучились(чоловік дуже пив), чоловік на розподіл майна не подавав. В 2002 році я його пожаліла та прописала до будинку. Зараз він знову дуже пьє та буянить, хочу його виписать. Чи зможу я це зробити? 

Консультации Советников

Вітаю.

Конституція України у ст.47 проголошує, що кожен має право на житло. Держава гарантує не тільки свободу його придбання, але й можливість стабільного користування житлом, його недоторканість, а також недопущення примусового позбавлення житла, не інакше, як на підставі закону і за рішенням суду.

Реалізація встановлених конституційних гарантій, поряд з іншими, відображається в збереженні житла за його власниками без обмежень, та в гарантії збереження житла в державному та комунальну житлову фонді за тимчасово відсутніми громадянами протягом шести місяців (ст. 71 ЖК УРСР), членів сім’ї власника жилого приміщення протягом року (ст. 405 ЦК України). Не проживання у жилому приміщенні понад встановлений строк без поважних причин, дають підстави для визнання цих осіб в судовому порядку такими, що втратили права користування ним (ст. 72 ЖК УРСР, ст. 405 ЦК України).

Крім цього, згідно ст. 116 ЖК якщо наймач, члени його сім ’ ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

В позовній заяві можете вказати (як приклад), що він постійно перебуває в стані алкогольного сп’яніння, розводить сміття, яке є розплідником бактерій і нестерпного смороду в квартирі, також пошкоджує комунікації, що може призвести до аварійних наслідків. Крім того він викрадає особисті речі, які знаходяться в квартирі, господарські предмети. Таким чином постійно порушував правила користування житловим приміщенням. Але не забувайте, що обставини які будуть Вами наведені у позовній заяві повинні підтверджуватися доказами!!! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ