Украина
category

Дарственная на дом

Вопрос № 733
Дарственная на дом
1 Консультация
Бесплатно

Отец хочет подарить мне дом, но там есть прописана семья с несовершенным ребенком. Есть на руках справка из сельсовета о том, что эта семья не проживает в доме более 20 месяцев. Сможет ли нотариус мне оформить дарственную?

Консультации Советников

Згідно ст. 717 Цивільного Кодексу України за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

Якщо в будинку або квартирі, яку хочуть подарувати зареєстровано місце проживання повнолітніх дієздатних осіб, це не є перешкодою для оформлення дарчої на квартиру, будинок (договору дарування) в Україні.У документі буде пункт, який вказує, що на день підписання договору в квартирі зареєстровані люди. Також за бажанням донора та за згодою людини, що одержує подарунок, договором може бути встановлений обов‘язок обдаровуваного вчинити певну дію майнового характеру на користь третьої особи або утриматися від її вчинення у порядку статті 725 Цивільного Кодексу України.

 Але, якщо у квартирі або кімнаті, яку ви хочете подарувати, проживають або зареєстровані малолітні, неповнолітні діти, то обов’язковим документом для укладання договору дарування такого об‘єкта нерухомості є дозвіл органів опіки та піклування. Звертаю особливу увагу на той факт, що дитині в даному випадку не обов’язково бути власником всієї квартири або її частини, достатньо мати право користування цим майном.

Реклама
Мой ответ