Украина
category

статья часть 173.2

Вопрос № 734
статья часть 173.2
1 Консультация
Бесплатно

Подскажите, произошла ссора между дочкой и матерью. Мать написала заявление и участковый присвоил статью часть 1 173.2 и вызвал дочку в суд. Чем это грозит и как можно уйти от ответственности. Обязательно являться ли в суд? 

Консультации Советников

Ч.1 ст. 173-2 КУпАП Вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї, -

тягнуть за собою громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Таким чином, санкція даної статті передбачає таку відповідальність як громадські роботи або адміністративний арешт. Суд при розгляді буде враховувати всі обставини справи і якщо особа вперше притягується до відповідальності, то зазвичай судом встановлюється найбільш м'який вид покарання, у даному випадку - громадські роботи.

Відповідно до ст.30-1 КУпАП, громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.

В суд з'явитися потрібно.

Краще, звичайно,  дійти примирення з мамою, щоб вона забрала заяву і не було судового засідання по розгляду даного питання.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ