Украина
category

Приватизація кімнати у гуртожитку

Вопрос № 738
Приватизація кімнати у гуртожитку
3 консультации
25 грн.

Проживаю у гуртожитку з 1994р., офіційно прописаний в цій кімнаті більше 10 років. Хочу приватизувати займану кімнату. На руках ордеру не має. Чи є він взагалі точно сказати не може (роблю запити щоб про це дізнатися). Є заяви (від 1994р. та 1995р.) про прохання надати згоду на проживання в кімнаті на яких є відмітки про надання згоди на проживання з датою та підписом. Заборгованості по сплаті комунальних послуг не має. Чи можу я приватизувати кімнату у випадку якщо в мене не буде ордеру чи договору найму? 

Консультации Советников

Відповідно до Положення про порядок передачі квартир(будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, а саме п.18 зазначений перелік необхідних документів для приватизації. 

Це: оформлена заява на приватизацію квартири (будинку), жилого приміщення у гуртожитку, кімнати у комунальній квартирі;

копію документа, що посвідчує особу;

технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;

довідка про склад сім'ї та займані приміщення;

копія ордера про надання жилої площі (копія договору найму жилої площі у гуртожитку);

документ, що підтверджує невикористання ним житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;

копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

заява - згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію квартири (будинку), жилих приміщень у гуртожитку, кімнат у комунальній квартирі.

Таким чином одним із переліку документів є копія ордера про надання жилої площі (копія договору найму жилої площі у гуртожитку), яка обов'язково потрібна для приватизації.

Ответ оплачен: 5 грн.

Пункт 3 Положення "про порядок передачі квартир у гуртожитках...." визначає, що

3. Не підлягають приватизації об'єкти, визначені Законами України "Про приватизацію державного житлового фонду" ( 2482-12 ), "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" ( 500-17 ), "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" ( 847-14 ) та іншими законами.

У свою чергу, ЗУ "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" у ст.1 встановлює , що сфера дії цього Закону поширюється на гуртожитки, які є об’єктами права державної та комунальної власності, крім гуртожитків, що перебувають у господарському віданні чи в оперативному управлінні військових частин, закладів, установ та організацій Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, системи цивільного захисту та державних навчальних закладів.

Цей Закон не поширюється на громадян, які проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом; осіб, які мешкають у гуртожитку без законних підстав (без офіційної реєстрації місця проживання); громадян, які проживають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов, або жила площа яких тимчасово заселена, або повернути колишнє жиле приміщення яким немає можливості; а також на осіб, які потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз; на осіб, які проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на момент набрання чинності цим Законом.

Дія цього Закону не поширюється на гуртожитки, що знаходяться у приватній власності, крім гуртожитків, що було включено до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).

Таким чином, законом обмежується коло осіб та типів гуртожитків, приміщення яких можуть бути приватизовані. Що неможливо приватизувати - виділено шрифтом. Іншими словами - чи існуют взагалі гуртожитки, кіменати яких можуть бути приватизовані? Скоріш за все - ні.

Ответ оплачен: 20 грн.

Вітаю.

Вам необхідно дізнатися чи підпадає під приватизацію Ваш гуртожиток, якщо так звертайтесь з необхідними документами для приватизації. Скоріш за все Вам буде відмовлено у приватизації, оскільки у Вас не має ордеру/договору.

Після цього зберіть квитанції про сплату комунальних послуг; складіть акт з сусідами про факт Вашого проживання; необхідно зібрати доказову базу з документів, які можуть підтвердити, що Ви на законних підставах проживаєте в кімнаті у гуртожитку більше 5 років; тим паче у Вас є прописка. З доказами Вам необхідно звернутись до суду, щоб підтвердити той факт, що ви проживали в тій чи іншій кімнаті гуртожитку конкретний період і маєте право на її приватизацію.

Для прикладу рішення суду: 

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64866528

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65942908

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ