Украина
category

Призначення покарання

Вопрос № 781
Призначення покарання
1 Консультация
Бесплатно

Дідуся було засуджено за ст. 128 КК України. На підставі того, що в санкції ст. 128 КК передбачені лише такі види покарання, які не можуть бути призначені винному, тому що він досяг пенсійного віку, суд застосував ч. 1 ст. 69 КК України і призначив дідусю штраф у розмірі 600 грн. В касаційному поданні прокурор просить вирок скасувати, тому що покарання було призначене з порушенням вимог ч. 2 ст. 53 та ч. 1 ст. 69 КК України. Чи підлягає подання прокурора задоволенню?

Консультации Советников

Доброго дня.

За наявності декількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи винного суд, умотивувавши своє рішення, може за особливо тяж­кий, тяжкий злочин або злочин середньої тяжкості призначити основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті Особ­ливої частини цього Кодексу, або перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті за цей злочин.

Отже, вирок було винесено без порушення вимог ч.1 ст 69 ККУ, але порушено ч.2 ст.53. Оскільки дідусь є пенсіонером, то штраф вираховується не в Неоподавкованих мінімумух доходів громадян, а від податкової соціальної пільги, а вона є половиною від прожиткового мінінуму, а це на сьогоднішній день більше ніж 600грн.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ