Украина
category

Судовий збір

Вопрос № 785
Судовий збір
2 консультации
Бесплатно

Доброго вечора! 

Чи можливе зниження судового збору при подачі позову про розірвання шлюбу особі,  яка перебуває в декреті?  (Дитині більше року)

Консультации Советников

Теоритично зниження можливе. 

Стаття 8 ЗУ  Про судовий збір. Відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати

1. Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

2. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Разом з позовом ви можите надати клопотання суду з проханням відстрочити сплату збору до ухвалення судового рішення.

Але з цим клопотанням необхідно надати докази скрутного майнового стану.

Практично, суди дуже  рідко задовольняють такі клопотання.

Можливий варіант розподілу судових витрат або стягнення судового збору з відповідача.

Відповідно до ст. 88 Цивільного процесуального кодексу України,  розподіл судових витрат між сторонами.

1. Стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

2. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ