Украина
category

Стягнення аліментів після досягнення дитиною 18 років

Вопрос № 788
Стягнення аліментів після досягнення дитиною 18 років
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня , така ситуація: батько вчасно сплачував аліменти до досягнення сином 18 років в липні 2016, виконавчу справу закрили ,здали в архів. В лютому 2017 прийшла повістка до суду на стягнення ще аліментів, бо син якби продовжує навчатися. Батько ходив на засідання суду, взяв довідки, що не працює, на утриманні ще двоє малолітніх дітей : його дочка і син нинішньої дружини. У нього не має можливості сплачувати таку суму, син з ним уже вісім років не спілкується , хоча батько наполягав. Ще син збирається подати на виплату аліментів на навчання до 23 років. Що можна зробити , чи наймати адвоката на захист, чи подати апеляцію по неправомірному стягненню аліментів? Виявилось, що стягнули по 900 грн з лютого по червень, прожитковий мінімум 1600, це більше 50%.Де йому брати такі гроші? Як можна вирішити таку ситуацію?

Консультации Советников

Добрий день.

Відповідно до положень Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу (ст. 191 Кодексу).

Статтею 182 Кодексу визначено, що при призначенні аліментів суд враховує, зокрема, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей,непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інші обставини, що мають істотне значення.

У Вашому випадку можливо подати апеляційну скаргу на рішення суду, який не врахував, як мінімум майнове становище батька, та призначив аліменти у процентному відношенні, при відсутності доходу.

У випадку подання апеляційної скарги необхідно дотриматись процесуальних строків – 10 днів з моменту оголошення у судовому засіданні, або отримання копії судового рішення.

Доброго дня розмiр алiментiв можно зменшити. Можете набрати мiй номер телефону, допоможу вам вирiшити це питання!

Реклама
Мой ответ