Украина
category

Зняти з реєстрації місця проживання колишнього чоловіка

Вопрос № 791
Зняти з реєстрації місця проживання колишнього чоловіка
3 консультации
Бесплатно

Доброго дня. мій колишній чоловік з яким ми розлучені понад рік до сьогодні прописаний (але факитчно не проживає) в квартирі моїх батьків. Квартира приватизована на трьох членів сім`ї ще в 1998 році (на мого батька, який помер, матір та мене у рівних частинах). на сьогодні один із власників - помер, а право спадкування його частки ще не оформлене. Підкажить будьласка, чи може один із співласників виписати мого колишнього чоловіка  і яка процедура. Чи потрібно звертатися до суду, т.я. в добровільному порядку виписуватися особа не бажає.

Консультации Советников

Доброго дня. Щоб виписати особу з квартири, співвласникам квартири необхідно звернутися з відповідним позовом до суду. Можу допомогти вам у вирішинні даного питання: скласти позовну заяву, здійснити представництво інтересів у суді (недорого). Телефонуйте на мій номер вказаний у анкеті.  

Вітаю.

Конституція України у ст.47 проголошує, що кожен має право на житло. Держава гарантує не тільки свободу його придбання, але й можливість стабільного користування житлом, його недоторканість, а також недопущення примусового позбавлення житла, не інакше, як на підставі закону і за рішенням суду.

Реалізація встановлених конституційних гарантій, поряд з іншими, відображається в збереженні житла за його власниками без обмежень, та в гарантії збереження житла в державному та комунальну житлову фонді за тимчасово відсутніми громадянами протягом шести місяців (ст. 71 ЖК УРСР), членів сім’ї власника жилого приміщення протягом року (ст. 405 ЦК України). Не проживання у жилому приміщенні понад встановлений строк без поважних причин, дають підстави для визнання цих осіб в судовому порядку такими, що втратили права користування ним (ст. 72 ЖК УРСР, ст. 405 ЦК України).

Подавайте позов до суду про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням (зразок є у вільному доступі в інтернеті, збережете кошти). До заяви додайте копію свідоцтва про розірвання шлюбу, довіду про склад родини (там має бути вказано, що Ваш чоловік та Ви зареєстровані в будинку), документ про право власності на помешкання, також буде необхідно скласти акт про непроживання (тут знадобиться допомога сусідів).

І в кінці заяви вказати:

"Протягом тривалого проміжку часу відповідач залишається зареєстрованим в квартирі в якій не проживає фактично, що завдає мені додаткових незручностей та збільшує оплату за житлово-комунальні послуги, які формуються з урахуванням кількості осіб, що зареєстровані в помешканні у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

На підставі наведеного прошу визнати А таким, що втратив право користування домоволодінням № по вул. в м. ". 

Бажаю успіху.

Діана, добрий день.Зняти з реєстрації можно, робиться це через суд. Оскільки квартира знаходиться у приватній власності то доводити той факт, що особа не проживає у квартирі не потрібно. У суді потрібно довести лише те, що колишній чоловік дійсно зареєстрований у квартирі, та те що ви вже розлучені. Ви писали, що квартира належить батькам, однак ви не написали, чи належить і вам якась частина. Якщо вам жодна частина не належить, то навіть не нужно доводити той факт що ви вже не одружені. Достатньо буде довести факт того, що особа дійсно зареєстрована. Підтвердити право власності звичайно теж потрібно буде.Писав такий позов буквально тиждень тому, можете звертатись.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ