Украина
category

Земельне право

Вопрос № 796
Земельне право
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня!

  • Свідоцтво на право власності на земельну ділянку (3 паї) було видано по рішенню суду, тому, що власник, якому його видали після смерті тітки на той час був неповнолітнім (17 років) і звертався в суд тільки він, тому, що він один проживав з тіткою в одному будинку. Йому порадили негайно після похорону переписати на себе будинок, тому, що заповіту тітка не залишила . Тобто в спадщину він не вступав і пів року не чекав. На суді, крім будинку, йому дали право переписати на себе і паї, на які в нього на руках були документи, оформлені на бабу, яка рік перед тіткою померла і які тітка оформляла на себе і не встигла до своєї смерті отримати свідоцтво на право власності.
  • Запитання: Чи має значення при подальшій передачі права власності яким чином це право було отримано?
  • На даний час власник вирішив переписати 2 паї своїм братові і сестрі (по одному кожному). Юрист, з райцентру, яка попередній раз оформляла документи для видачі свідоцтва на 3 паї, говорить, що, якщо перший раз право власності перейшло по рішенню суду, то надалі передати право власності (переписати пай) перший власник новим власникам може тільки по рішенню суду. Ще один нотаріус (який цим не буде займатися) говорить, що переписати пай можна по договору дарування, тобто нема значення, яким чином було отримано право власності.
  • Запитання: Хто з двох юристів правий? Які можливі варіанти вирішення питання?

До кого потрібно звертатися для оформлення передачі права власності: до юриста, чи до нотаріуса?

Нотаріуса державного чи приватного?

Яким документом краще оформити передачу права власності?

Чи звертатися для передачі права власності в райцентр – по місцю знаходження земельної ділянки, чи можна все оформити в обласному центрі?

Чи оформить державний нотаріус всі документи до отримання свідоцтва на право власності на земельну ділянку (пай), чи тільки договір дарування? Може краще звернутися до приватного нотаріуса чи юриста?

Які розумні ціни на такі послуги?

Чи можна оформити все за один день (в один етап)? В які терміни і в скільки етапів проходить процедура?

Дякую. Галина

Консультации Советников

Галина, добрий вечір.Абсолютно точно спосіб набудтя права власності, якщо він є законним, жодним чином не впливає на подальший порядок її відчуження.

До кого потрібно звертатися для оформлення передачі права власності: до юриста, чи до нотаріуса?

М - Посвідчити договір відчуження нерухомого майна може лише нотаріус. Якщо ви будете звертатись до адвоката, або будь якого іншого юриста він буде лише посередником між вами і нотаріусом, і йому зрозуміло треба буде додатково заплатити.

Нотаріуса державного чи приватного?

М - Не має ніякої різниці з правової точки зору, однак у приватного буде скоріш за все дорожче і швидше, а у державного дешевше та великі черги можливо прийдеться відстояти.

Яким документом краще оформити передачу права власності?

М - Якщо власник хоче подарувати власність, тоді договір дарування, якщо хоче продати - договір купівлі-продажу.

Чи звертатися для передачі права власності в райцентр – по місцю знаходження земельної ділянки, чи можна все оформити в обласному центрі?

М - Посвідчення правочинів щодо відчуження нерухомого майна провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного правочину.Усі інші питання краще задати нотаріусу.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ