Украина
category

Права особи, що перебуває на стаціонарному лікуванні

Вопрос № 800
Права особи, що перебуває на стаціонарному лікуванні
1 Консультация
Бесплатно

Скажіть будьласка, чи є правомірним таке обмеження права особи, що перебуває на стаціонарному лікуванні, на допуск до неї членів її сім'ї, як режим відвідування пацієнтів, який закріплюється правилами внутрішнього розпорядку медичного закладу.  Тобто у відповідні часи до особи не пускають її членів сім'ї, чи є це законно?

Консультации Советников

Вітаю.

Відповідно до ст. 287 ЦК України фізична особа, яка перебуває на стаціонарному лікуванні у закладі охорони здоров'я, має право на допуск до неї інших медичних працівників, членів сім'ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката.

Відповідно до п К ч. 1 ст. 6 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" кожний громадянин України має право на охорону здоров'я, що передбачає право пацієнта, який перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров'я, на допуск до нього інших медичних працівників, членів сім'ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката, а також священнослужителя для відправлення богослужіння та релігійного обряду.

Часто право на допуск до пацієнта членів сім’ї, опікуна, піклувальника обмежується Правилами внутрішнього розпорядку лікувального закладу або відповідними наказами керівників про режим відвідування пацієнтів стаціонару. Зокрема, визначаються правила відвідування та лише конкретні години, протягом яких можна провідати хворого. Разом з тим, право пацієнта передбачене ст.287 ЦК України та п. к ч.1 ст. 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» не повинне бути обмежене жодними часовими рамками, а таке його обмеження є протиправним. В такому випадку можете звертатися із скаргою до головного лікаря.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ