Украина
category

Ризики при оформленні ПП

Вопрос № 801
Ризики при оформленні ПП
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня. Працевлаштовуюсь на роботу, що пов'язана з охороною та адмініструванням жилих комплексів. Але замість звичайних трудових відносин, фірма-роботодавець хоче оформити мене як приватного підприємця і укласти договір надання послуг (як з юридичною особою). Підкажіть будь-ласка, які підводні камені та ризики можуть виникнути (адміністративна, кримінальна відповідальність). Наскільки може бути проблемним закриття своєї юр.особи, у разі припинення роботи?

Консультации Советников

Вітаю.

Для початку Вам буде необхідно зареєструватися як фізична особа-підприємець (або зареєструвати Приватне підприємство, або юридичну особу будь-якої іншої організаційно-правової форми на Ваш вибір), тобто звернутися до державного реєстратора, подати всі необхідні документи, сплатити адміністративний збір, зареєструватися платником податку (вибрати системи оподаткування), відкрити рахунок, замовити печатку (за необхідності).

Також слід відмітити, що надання Вами послуг в якості підприємця (фактично ведення підприємницької діяльності), вимагатиме від Вас сплачувати крім податку на доходи, щей ЄСВ (З 1 січня 2017 року ФОПи зобов’язані сплачувати ЄСВ, незалежно від наявності доходу за відповідний місяць).

Крім цього, Ваша діяльність мабуть потребуватиме найму працівників (а це також передбачає їхнє оформлення, сплату за них податку на доходи фіз.осіб, військового збору та ЄСВ, подання відповідної звітності).

Потім Вам буде наобхідно укласти договір з фірмою про надання послуг. І тут Вам потрібно пам'ятати, що згідно ч. 1 ст. 52 ЦивільногоКодексу України, фізична особа - підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення. Відповідно до ч. 1 ст.906 ЦК, збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором. Виконавець, який порушив договір про надання послуг за плату при здійсненні ним підприємницької діяльності, відповідає за це порушення, якщо не доведе, що належне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили, якщо інше не встановлено договором або законом.

Тобто Ви повинні розуміти всі ризики та відповідальність ведення підприємницької діяльності (це не можна порівняти з випадком, коли Ви виступаєте у ролі найманого працівника, який повинен тільки виконувати свою трудову функцію передбачену його посадовою інструкцією, дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку).

Для того щоб припинити підприємницьку діяльність, слід погасити всі заборгованості й поточні зобов'язання з податків і зборів, подати звітність, навести лад у документах на випадок перевірки. Потім звернутися до держреєстратора з заявою. Якщо відсутні підстави для відмови, протягом 24 годин держреєстратор вносить у Держреєстр дані про припинення підприємницької діяльності. Та надсилає цю інформацію до податкової, органів статистики, Пенсійного фонду. Якщо у вас відкрито підприємницькі рахунки, їх треба закрити, подавши відповідну заяву до банку. Якщо не закрили рахунок самостійно, податкова сповістить ваш банк, направивши інформацію про дату закриття ФОП і номер відповідного запису.

Сподіваюся, що я дав відповіді, які Вас цікавлять. Бажаю успіхів.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ