Украина
category

Сімейне право

Вопрос № 805
Сімейне право
4 консультации
Бесплатно

Є квартира куплена мною до весілля, в ній зараз прописані жінка і донька (9 міс), я прописаний в іншому місці. Цікавить, що буде після розлучення?

Консультации Советников

Вітаю.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 57 Сімейного кодексу України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним до шлюбу.

Тому, дана квартира у випадку розлучення не може бути розділена, оскільки не відноситься до майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності.

02.05.17 14:22
Ігор

А з їхньою пропискою що?

Ігор, добрий день.Після розлучення зразу ви зможете вже колишню дружину, якщо вона буде проти, зняти з реєстрації через суд.Що стосується дитини, це питання вирішиться само по собі, якщо ви домовитесь з ким буде проживати дитина.Якщо ви домовитесь, що вона буде проживати з матірью, то відповідно мати добровільно знімить з реєстрації дитину та зареєструє за своім місцем проживання, оскільки вона у цьому заінтересована.

Щодо суттєвих поліпшень, то мається на увазі наявність спільних трудових чи грошових затрат або затрат того з подружжя, який не є власником даного майна. Трудовими затратами є особиста або спільна трудову діяльність подружжя, спрямована на ремонт майна, здійснення його добудови, переробки тощо, що призвело до істотного збільшення вартості майна. Грошові затрати передбачають внесення особистих та (або) спільних коштів, що спрямоване на поліпшення майна. При цьому необхідною умовою визнання судом права спільної сумісної власності на дане майно є наявність істотного збільшення його у вартості. 

Реклама
Мой ответ