Украина
category

Переоформлення майна без заповіту.

Вопрос № 812
Переоформлення майна без заповіту.
1 Консультация
Бесплатно

Добрий день. Я хочу для себе зясувати. Я онука. Зоповіт дідусь не склав. У 2013 році ми з його дочкою написали заяви тоді я входила у другу чергу і мала сплачувати якусь сумму за оформлення спадщини. Тепер я за законом перша черга разом з тіткою. А вона не спішить переоформлювати частку свою на себе. Як мені бути в цьому випадку. Я сирота, жила з дідусем і тепер мені вже 32 роки я не маю свого власного житла і тітка не поспішає нічого робити. В неї є все, а я не маю нічого свого. І скільки я зараз повинна сплатити державі за свою частку від квартири. Приватизація на 4-х (дід, тітка її син і я). Дякую дуже Вам за відповідь. І ще одне чи має право мій чоловік вимагати в держави своє житло я учасник дій на Донбасі у місті де працює, якщо вже майже рік обласні органи влади де він прописаний не реагують на його заяву про отримання житла. Ми отримали відмову на житло бо у місті нічого не будують, а будинок який мали віддати військовим вже продали поквартирно. Дякую.

Консультации Советников

Доброго дня!

З описаних Вами обставин можна зробити висновок, що Ваш дідусь помер в 2012(13) році. Оскільки Ви зверталися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, Ви вважаєтесь такою, що прийняли її. Однак через те, що Ваш дідусь за життя не залиши заповіт має місце спадкування за законом. Відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України, до першої черги спадкоємців за законом належать: діти, батьки, інший з подружжя, який пережив спадкожавця. Онуки, як в 2013 році, так і в 2017 році належать до п'ятої черги спадкування (інші родичі до шостого ступеня спорідненості включно). Зміни, які мали місце в березні 2017 року стосуються лише питань оподаткування спадщини, отриманої онуками (наразі вони звільняються від оподаткування), та не можуть бути застосовані у Вашій ситуації.

Поряд з тим, в законодавстві існує поняття "спадкування за правом представлення". Так, онуки спадкують після смерті своїх дідусів/бабусь так би мовити, замість своїх батька/матері, якщо ті померли до того, як помер дідусь/бабуся. Тому доцільним буде встановити у Вашому випадку, скільки дітей було у Вашого дідуся, і хто з них був живим на час відкриття спадщини (на момент смерті дідуся). 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ